Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, main topic
Fot. Getty Images
ZE ŚWIATA SPORTU

Robert Lewandowski przejdzie do Realu Madryt? W grę wchodzą ogromne pieniądze

Damian Duda 23 czerwca 2017 18:00
Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo, main topic
Fot. Getty Images

Czy Robert Lewandowski zdecyduje się na zmianę klubu? Zagraniczne serwisy sportowe prześcigają w spekulacjach, gdzie dokładnie przeniesienie się polski napastnik. Sumy, które pojawiają się przy jego nazwisku, robią ogromne wrażenie.

Przeczytaj też: „Śledzimy światowe standardy.” Anna i Robert Lewandowscy otworzyli nową firmę, czym się zajmuje?

Lewandowski w Realu Madryt?

Tak przynajmniej twierdzi madrycki dziennik „As’’. Atmosferę wokół piłkarza podgrzewa jego agent, który w rozmowie z hiszpańskim pismem „Marca’’ miał wyrazić swoje rozczarowanie obecnym klubem. Również sam zainteresowany tego nie ukrywa.

Bayern Monachium, w którym gra Lewandowski, zdobył Mistrzostwo Niemiec. Niestety, klub odpadł z Ligi Mistrzów i Pucharu Niemiec, co nie spodobało się Robertowi Lewandowskiemu. Polak nie został również królem strzelców. Lewy w wywiadzie wyznał, że wcześniej miał z tym problem.

Teraz już nie, ale wcześniej bolało. Może też dlatego, że nie do końca byłem zadowolony z tego, jak drużyna mi pomagała. Odczuwałem złość, byłem rozczarowany postawą drużyny. Tuż po meczu to uczucie mi towarzyszyło’’, powiedział w jednym z wywiadów Robert.

Lewandowski na miejsce Ronaldo

Trudno powiedzieć czy Lewandowski zgodzi się odejść z Bayernu. Prawdą jest, że od kilku sezonów władze Realu Madryt są nim zainteresowane, ale polski napastnik dotychczas odmawiał’’ — twierdzi dziennik „A Bola’’. Inne media posuwają się o krok dalej. Niektórzy twierdzą, że Lewandowski mógłby zastąpić Cristiano Ronaldo, który obecnie ma problemy z hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości.

Portugalczyk został oskarżony przez hiszpańską prokuraturę o oszukanie urzędu skarbowego na 14 mln euro. W latach 2011-2014 ukrywał swoje dochody z tytułu praw do wizerunku. Pomocna okazała się firma, którą założył na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. W zeznaniu podatkowym miał wykazać, że kwota, którą w tym czasie zarobił, to 11,5 mln euro. W rzeczywistości piłkarz zarobił o 30 mln więcej. 

Zobacz też: Robert Lewandowski zaszokował wyznaniem: „Byłem rozczarowany postawą drużyny’’. Jednak przejdzie do Realu Madryt?

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.