Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News
VIVA! Tylko u nas

Reżyser Ukrytej gry z nagrodą im. Janusza „Kuby” Morgernsterna  

Łukasz Kośmicki odebrał statuetkę za najlepszy debiut reżyserski

Katarzyna Piątkowska 19 listopada 2019 17:12
Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News

To był wyjątkowy wieczór dla Łukasza Kośmickiego. Reżyser otrzymał nagrodę za debiut reżyserski. Jego „Ukryta gra” z Billem Pullmanem została okrzyknięta znakomicie wyreżyserowanym thrillerem szpiegowskim.

Pomysłodawczyni nagrody Krystyna Cierniak–Morgenstern mówiła, że w filmie widać „precyzyjnie skonstruowaną intrygę i zaskakującą pewność reżyserskich decyzji, co nie jest takie oczywiste w przypadku debiutantów”. To nie jest pierwsze wyróżnienie dla Kośmickiego, ale pierwsze za reżyserię. W poprzednich latach doceniano go jako scenarzystę („Dom zły”) i operatora („Poznań 56”, Gry uliczne”, „Gniew”). Razem ze statuetką autorstwa profesora Adama Myjaka reżyser otrzymał 30 tysięcy złotych ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Gwiazdy na gali

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Warszawskim kinie Kultura. Wieczór filmowy poprowadziła niezastąpiona Grażyna Torbicka. Nie zabrakło Filipa Bajona, Wojciecha Mecwaldowskiego, Marii Sadowskiej.
Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News

Krystyna Cierniak–Morgenstern i Łukasz Kośmicki z nagrodą "Perspektywa".

Fot. M. Włodarski/East News

Krystyna Cierniak–Morgenstern i Grażyna Torbicka

Beata Ścibakówna i Jan Englert
Fot. B.Krupa/East News

Beata Ścibakówna i Jan Englert

Filip Bajon z żoną
Fot. B.Krupa/East News

Filip Bajon z żoną Marzeną Mróz

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.