Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News
VIVA! Tylko u nas

Reżyser Ukrytej gry z nagrodą im. Janusza „Kuby” Morgernsterna  

Łukasz Kośmicki odebrał statuetkę za najlepszy debiut reżyserski

Katarzyna Piątkowska 19 listopada 2019 17:12
Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News

To był wyjątkowy wieczór dla Łukasza Kośmickiego. Reżyser otrzymał nagrodę za debiut reżyserski. Jego „Ukryta gra” z Billem Pullmanem została okrzyknięta znakomicie wyreżyserowanym thrillerem szpiegowskim.

Pomysłodawczyni nagrody Krystyna Cierniak–Morgenstern mówiła, że w filmie widać „precyzyjnie skonstruowaną intrygę i zaskakującą pewność reżyserskich decyzji, co nie jest takie oczywiste w przypadku debiutantów”. To nie jest pierwsze wyróżnienie dla Kośmickiego, ale pierwsze za reżyserię. W poprzednich latach doceniano go jako scenarzystę („Dom zły”) i operatora („Poznań 56”, Gry uliczne”, „Gniew”). Razem ze statuetką autorstwa profesora Adama Myjaka reżyser otrzymał 30 tysięcy złotych ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Gwiazdy na gali

Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się w Warszawskim kinie Kultura. Wieczór filmowy poprowadziła niezastąpiona Grażyna Torbicka. Nie zabrakło Filipa Bajona, Wojciecha Mecwaldowskiego, Marii Sadowskiej.
Laureatowi serdecznie gratulujemy!

Krystyna Cierniak–Morgernstern i Łukasz Kośmicki
Fot. M. Włodarski/East News

Krystyna Cierniak–Morgenstern i Łukasz Kośmicki z nagrodą "Perspektywa".

Fot. M. Włodarski/East News

Krystyna Cierniak–Morgenstern i Grażyna Torbicka

Beata Ścibakówna i Jan Englert
Fot. B.Krupa/East News

Beata Ścibakówna i Jan Englert

Filip Bajon z żoną
Fot. B.Krupa/East News

Filip Bajon z żoną Marzeną Mróz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…