Robert De Niro, hotel Nobu
Fot. Getty Images / Mat. prasowe
O TYM SIĘ MÓWI

Restauracja w luksusowym hotelu Roberta De Niro już otwarta!

W menu znajdziemy dania kuchni japońskiej

Ksenia Krasko 22 lipca 2020 06:53
Robert De Niro, hotel Nobu
Fot. Getty Images / Mat. prasowe

Luksusowy Nobu Hotel Warsaw już 3 sierpnia powita pierwszych gości w Warszawie przy ulicy Wilczej 73. Wielkie otwarcie hotelu Roberta De Niro zaplanowane było na czerwiec tego roku, jednak datę przesunięto ze względu na epidemię koronawirusa. Pomimo opóźnienia, 17 lipca zaczęła działać hotelowa restauracja, serwującą dania kuchni japońskiej, stworzone przez jednego z najlepszych kucharzy na świecie.

Hotel Roberta De Niro w Warszawie

Hotele Nobu to wspólna inwestycja aktora Roberta De Niro, szefa kuchni Nobu Matsuhisy i producenta filmowego Meira Tepera. Historia marki zaczęła się pod koniec lat 80. XX wieku w Los Angeles, kiedy De Niro odwiedził restaurację Matsuhisy i zachwycił się jego daniami.

Po kilku latach panowie otworzyli pierwszy lokal na Manhattanie, a później inwestycja zaczęła się rozsrastać. Na świecie działa już 40 restauracji Nobu, a pod koniec 2020 roku planowano otworzyć dwudziesty hotel.

Za projekt warszawskiego Nobu odpowiadają architekci z pracowni Medusa Group, pod wodzą Przemo Łukasika i Łukasza Zagały. Luksusowe nowe miejsce połączono z dawnym hotelem Rialto przy ulicy Emilii Plater.

„Pokoje zostały urządzone w różnych stylach od klasycznego do supernowoczesnego, nawiązującego do dynamicznego rozwoju Polski, co pozwala gościom na wybór takiego, który idealnie odpowiada ich gustom. Jednakże każdy z nich emanuje spokojem z nutą japońskiego designu”, czytamy na portalu warszawa.naszemiasto.pl.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nobu Hotel Warsaw (@nobuhotelwarsaw)

Restauracja Nobu w Warszawie: menu

Restaurację Nobu Warsaw prowadzi szef kuchni Yannick Lohou. „Rozkoszuj się słynnymi na całym świecie daniami nowoczesnej kuchni japońskiej, a także najlepszymi gatunkami sake i wyjątkowymi koktajlami. Autorski styl Nobu Matsuhisy idealnie wpisuje się w innowacyjną i nieustannie ewoluującą scenę kulinarną Warszawy”, czytamy na oficjalnej stronie hotelu.

W menu znajdziemy flagowe dania Nobu, m.in. czarnego dorsza z sosem miso, tatar z tuńczyka, wieprzowinę z słodko-ostrym sosem miso, grillowaną japońską wołowinę Wagyu, a także sushi i owoce morza. Ceny dań głównych wahają się od 80 do 250 złotych, a tak zwane menu testowe, w ramach którego spróbujemy większości przysmaków restauracji, to koszt 450 złotych. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nobu Hotel Warsaw (@nobuhotelwarsaw)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nobu Hotel Warsaw (@nobuhotelwarsaw)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.