Stara ekipa prowadzących Dzień Dobry TVN
Fot. AKPA
O TYM JEST GŁOŚNO

Duże zmiany w Dzień dobry TVN,  serial komediowy z Krystyną Jandą i kilka nowych show... 

Niespodzianek w jesiennej ramówce TVN jest jeszcze więcej!

Rafał Kowalski 26 sierpnia 2020 13:00
Stara ekipa prowadzących Dzień Dobry TVN
Fot. AKPA

Oferta programowa kanałów TVN i grupy Discovery co pół roku budzi tak samo wielkie emocje. Dosłownie chwilę temu zakończyła się prezentacja jesiennych propozycji stacji i jedno jest pewne: od września widzowie nie będą się nudzić. Nowości, powroty hitowych produkcji i… zmiany w składzie ekipy Dzień Dobry TVN!

Nowości w ramówce TVN - jesień 2020

Równo o godzinie 12:00 rozpoczęła się nowa formuła prezentacji oferty programowej TVN. Pierwszy raz  w historii w związku z trwającą pandemią stacja nie zdecydowała się zorganizować spotkania gwiazd z dziennikarzami. Wydarzenie przeniesiono do sieci i już od pierwszych sekund jego trwania nie zabrakło niespodzianek. Prosto z warszawskiego Centrum Praskiego Koneser powitali nas Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski, którzy śmiali się, że tylko oni mogli poprowadzić konferencję. Dlaczego? Bo żadni inni prezenterzy nie mieszkają razem i musieliby zachować między sobą obowiązujący dystans.

Martyna Wojciechowska, Przemek Kossakowski
Fot. screen z Player.pl

Chwilę później na ekranie pojawił się Edward Miszczak – dziś w roli dziennikarza. Zanim jednak dyrektor programowy TVN zadawał pytania gwiazdom stacji, miał ważna ogłoszenie. „Wiem, że wszyscy czekają na tę informację. Trwa polowanie na nową parę do Dzień Dobry TVN, bo wiadomo, że stacja musi ją mieć”, powiedział Edward Miszczak nawiązując do odejścia z porannego show Kingi Rusin i Piotra Kraśki. „Testy trwają, także dziś. Już niedługo będziemy gotowi podać nazwiska tych, którzy zostali wybrani”, dodał tajemniczo… Czy oznacza to, że test przechodzą Martyna Wojciechowska i Przemysław Kossakowski? Czekamy na potwierdzenie tej informacji.

W następnym wejściu dowiedzieliśmy się, że na antenę wrócą takie hity jak Kuchenne rewolucje, Masterchef, Top Model i Kobieta na krańcu świata. „To był najtrudniejszy sezon do zrealizowania. Nie mogliśmy odwiedzać krańców świata przez koronawirusa. Jeździliśmy za to na krańce Europy. I tematy będą mocne. Właśnie wróciłam z Malty, gdzie nakręciliśmy odcinek o uchodźcach – to ważny w naszych czasach temat. W dwunastym sezonie widzowie zobaczą też setny odcinek mojego magazynu”, powiedziała podekscytowana Martyna Wojciechowska.

Jesienią w TVN nie zabraknie też nowości. Totalne remonty Szelągowskiej to show, które odmieni ludzkie życie. Ulubienica publiczności pomoże wyremontować całe domy ludziom, którzy wcześniej poświęcali się dla innych. Wzruszeń nie zabraknie. Z kolei Ci, którzy szukają radości i zabawy znajdą je w Lego Masters.  Spektakularne show poprowadzi Marcin Prokop. Na czym polega program? „Co tydzień uczestnicy zmierzą się z zadaniami oraz stworzą spektakularne konstrukcje z klocków Lego. Będzie to sprawdzian ich zdolności, kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych. Pod koniec każdego odcinka najsłabsza dwójka opuści program. O zwycięstwo w finale zawalczą trzy najlepsze drużyny. Szykuje się prawdziwe starcie mistrzów! Triumfator otrzyma tytuł Mistrza LEGO, wycieczkę do LEGOLANDU i nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych!”, czytamy w informacji prasowej.

Publiczność pierwszy raz zapozna się też z formatami Rozwody, czyli walka o wszystko - z którego dowiemy się, jak z twarzą wyjść z rozstania - i Tacy sami „Ci którzy mają lepiej, pomogą tym, którzy mają trochę gorzej. Nie chodzi o wielkich milionerów, którzy mają gest, tylko o zwykłe ludzkie historie”, podsumował produkcję Edward Miszczak.

Niezawiedzeni będą też miłośnicy seriali. Chyłka. Kasacja, Chyłka. Rewizja (w Player.pl), Brzydula 2 – to tylko niektóre propozycje na wrześniowe, październikowe i listopadowe wieczory, które już niedługo przed nami. Dyrektor programowy wspomniał też, że widzowie domagali się klasycznych opowieści obyczajowych. W związku z tym stacja przygotowała wznowienie Usta Usta. Jeszcze większą niespodzianką będzie propozycja komediowa. Królestwo kobiet to nowa produkcja, w której pierwsze skrzypce zagraną Krystyna Janda, Karolina Gruszka, Ola Adamska  i Gabriela Muskała. „Żeby państwo się śmiali to my musimy grac kretynki. Mamy tu taki okrzyk dotyczący mężczyzn. „Myśmy go nie nie zabiły, myśmy go tylko zakopały. I to nie jednego”", mówiła prosto z planu Krystyna Janda wspierana przez koleżanki.

Królestwo kobiet, serial TVN, Janda, Gruszka, Muskała, Adamska
Fot. screen z Player.pl

Najmłodszy z kanałów w rodzinie TVN – TVN7 - również przygotował kilka niespodzianek. Największe? Hotel Paradise 2 i Kto odmówi pannie młodej? – show Gosi Ohme, w którym to panie oświadczą się swoim narzeczonym. A jeśli Ci powiedzą tak, ślub i wesele odbędą się jeszcze tego wieczoru…

Wiele nowości także w TTV. Usłyszcie nas to jedna z nich. „W sześciu odcinkach uczestnicy zaprezentują intrygujące, a czasem kontrowersyjne występy przed czwórką życzliwych im i bezstronnych mentorów. Ten program chce otworzyć drzwi przed ludźmi, którzy czują się osobowościami, artystami, ale do tej pory nie mieli szansy na szerszą prezentację”, czytamy w opisie programu. Uczestnikom będą towarzyszyć gwiazdy – stand-uper Łukasz Lotek Lotkowski, draq queen Himera, piosenkarka Monika Kuszyńska, Przemek Kossakowski i Krzysztof z Down The Road. Inny ciekawy format to It’s My Life. To moje życie, w którym pięciu młodych ludzi zostanie zamkniętych w jednym krakowskim domu. Zadanie? Przeżyć za najniższą krajową. Jak poradzą sobie uczestnicy? Odpowiedź poznamy we wtorki o 22:00 w TTV.

Bogata oferta programowa, której twórcami są TVN i Grupa Discovery trafi też do serwisu Player.pl i do... polskich kin. Najgłośniejszą premierą, jaka czeka nas już we wrześniu, będzie film o życiu Tomasza Komendy. Produkcję zapowiada piosenka Kazika.

Musimy przyznać, że chyba każdy z widzów będzie tej jesieni zadowolony. Macie już swoich programowych faworytów? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.