Aladyn Disneya
Fot. Filmweb
O TYM SIĘ MÓWI

„Aladyn” powraca! Nadal brak jednak odtwórcy głównej roli…

Weronika Kostyra 14 lipca 2017 07:00
Aladyn Disneya
Fot. Filmweb

 

Od pewnego czasu wytwórnia Walta Disneya realizuje plan nakręcenia aktorskich wersji swoich kultowych filmów animowanych. Do tej pory „Czarownica” z Angeliną Jolie, „Piękna i bestia” z Emmą Watson, „Kopciuszek” czy „Księga dżungli” cieszyły się dużą popularnością.

 

Nowa wersja „Aladyna”

Następny w kolejce ma być „Aladyn”, którego reżyserem będzie Guy Ritchie. Każdy zna wersję animowaną z 1992 roku. Ciekawostką jest, że rysownicy wytwórni Walta Disneya przy tworzeniu animowanego Aladyna wzorowali się na największym gwiazdorze Hollywood tamtego okresu – Tomie Cruisie.

 

Niestety teraz twórcy aktorskiej wersji mają niemały kłopot ze skompletowaniem obsady, nie mogą znaleźć wymarzonego odtwórcy tytułowej roli, tymczasem wedle planu film powinien już być w fazie produkcji. Od początku zatem zanosi się na opóźnienia. Od marca odbyło kilka castingów, na których pojawiły się podobno dwa tysiące kandydatów, producenci szukają jednak kogoś spełniającego konkretne kryteria. Przede wszystkim chcieliby, aby Aladynem został nieznany jeszcze aktor, nie kojarzony z innymi rolami. Właśnie z tego względu przekreślono najsilniejszego kandydata – Deva Patela, który zaistniał po filmie „Slumdog. Milioner z ulicy”. To samo spotkało Riza Ahmeda („Łotr 1”). Aktor musi też pochodzić z Bliskiego Wschodu lub Południowej Azji, a także poza posiadaniem talentu aktorskiego umieć śpiewać i tańczyć.

 

Producenci są niezadowoleni z dotychczasowych poszukiwań i zaczęli jeszcze raz przeglądać nagrania z castingów. Proszą też o pomoc innych ekspertów. Brak Aladyna sprawia, że nie można też podjąć ostatecznej decyzji o odtwórczyni roli Dżasminy, ponieważ musi ona pasować do swojego ekranowego partnera. Tu wybór nie powinien być tak trudny. Mówi się, że głównymi kandydatkami są Naomi Scott znana z filmu „Power Rangers” i indyjska aktorka Tara Sutaria. W roli złego charakteru – Dżafara – mamy zobaczyć Toma Hardy’ego, a w spełniającego życzenia Dżina wcielić ma się Will Smith. Sugerujemy, by producenci poszukali postaci Aladyna wśród indyjskich aktorów,na pierwszy rzut oka spełniają wszystkie kryteria – mają odpowiedni wygląd, a ze względu na specyfikę indyjskiego kina dobrze tańczą, a niektórzy z nich śpiewają. W 2009 roku w Indiach powstał film „Aladdin”, gdzie w tytułowego bohatera wcielił się Riteish Deshmukh.

 

Riteish Deshmukh
Fot. Instagram @riteishd

Riteish Deshmukh

 

Kolejne aktorskie wersje kultowych filmów, które studio ma w planach to: „Król Lew”, „Księga dżungli 2”, „Cruella”, „Czarownica 2”, „Dumbo”, „Pinokio”, „Mulan”, „Mała syrenka”, „Miecz w kamieniu” i „Piotruś Pan”, gdzie w postać Dzwoneczka wcielić ma się Reese Witherspoon.

 

Zobacz także: Kultowa bajka „Król Lew” powraca! W obsadzie pojawi się słynna piosenkarka.... O kogo chodzi?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.