Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O TYM SIĘ MÓWI

Martyna Wojciechowska zmieniła imię! Jak teraz nazywa się dziennikarka?

Dlaczego podróżniczka zdecydowała się na ten krok?

Konrad Szczęsny 7 stycznia 2019 15:01
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Ta nieznaczna zmiana jest w istocie prawdziwą rewolucją! Jedynie najwierniejsi fani Martyny Wojciechowskiej wiedzieli, że imię, które przyniosło jej ogólnopolską sprawę, nie jest prawdziwe. Wyszło to na jaw m.in. przy okazji Dnia Dziecka ponad półtora roku temu, gdy dziennikarka zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie legitymacji szkolnej, w której widniało imię... Marta! Po 45 latach podróżniczka wreszcie uregulowała tę kwestię urzędowo!

Martyna Wojciechowska zmieniła imię. Jak naprawdę nazywa się dziennikarka?

Martyna Wojciechowska opublikowała na Facebooku i Instagramie zdjęcie nowego paszportu, który został wystawiony w grudniu 2018 roku. 

„Do tej pory to Marta Eliza podróżowała na krańce świata, od teraz będzie ORYGINALNA MARTYNA. Zamieniłam „opiekunkę ogniska domowego” (znaczenie imienia Marta z języka aramejskiego) na „wojowniczkę” (imię Martyna pochodzi od Marsa, boga wojny)”, wyjaśniła dziennikarka w podpisie pod fotografią paszportu, który został wystawiony 17 grudnia 2018 roku.

Fani w komentarzach gratulowali swojej idolce i podkreślali, że cieszą się jej szczęściem.

Prawdziwe imię Martyny Wojciechowskiej

O tym, że podróżniczka ma tak naprawdę na imię Marta, mówiło się zarówno w czerwcu 2017 roku, gdy w sieci zamieściła zdjęcie legitymacji szkolnej, jak i w lipcu zeszłego roku, gdy Martyna Wojciechowska... zgubiła portfel. Zguba została odnaleziona przez Irańczyka Amina, który od siedmiu lat mieszka w Polsce  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.