Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Trwają poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka. Producent zaginął blisko posiadłości rodziców

Luksusowe mazurskie gospodarstwo liczy aż 200 ha

Rafał Kowalski 19 sierpnia 2019 11:53
Kisajno jezioro, poszukiwania, Piotr Woźniak-Starak
Fot. Grzegorz Kaminski/East News

Od ponad doby trwają poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka. Prokuratura w Olsztynie potwierdziła, że to właśnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak w nocy z soboty na niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Policja, straż pożarna, helikoptery oraz pracownicy MOPR-u wciąż szukają 39-latka. Przeszukiwane są przede wszystkim okolice luksusowej, ogromnej posiadłości należącej do rodziców filmowca.

Mazurski dom rodziny Starak – gdzie leży?

Rodzinne gospodarstwo państwa Starak leży w małej mazurskiej miejscowości Fuleda. Przez wielu luksusowy dom jest nazywany twierdzą. Dlaczego? Ponieważ cała posiadłość, która znajduje się na 200 hektarach, jest bardzo pilnie strzeżona. Wjazd ze szlabanem i płot wyglądają bardzo niepozornie, ale po ich przekroczeniu uruchamiają się specjalne czujniki ruchu, które informują strażnika o nowej osobie, która chce wjechać na posesję. Dalsze płoty mają z kolei aż dwa metry, by nie podglądać życia gości willi. Całe gospodarstwo monitorowane jest przez kilku ochroniarzy, którzy przez całą dobę monitorują dom i teren wokół niego jeżdżąc na koniach, motocyklach i quadach.

Co ciekawe, wszystkie budynki stylizowane są na kozacką osadę. Drewno, wieże, piaszczyste drogi i małe stawy – wszystko to można zobaczyć na terenie posiadłości rodziny Staraków. Prawowitym właścicielem willi jest Jerzy Starak, który swój majątek zbudował na interesach w branży farmaceutycznej. Wraz ze swoją żoną Anną Woźniak, biznesman zarządza firmą Polpharma. Majątek 71-latka szacuje się na 5,9 mld złotych.

Piotr Woźniak-Starak jest pasierbem Jerzego Staraka, czyli synem Anny Woźniak z jej poprzedniego związku. Poszukiwania 39-latka na jeziorze Kisajno oficjalnie wciąż trwają. Policja oraz prokuratura nie podają nowych informacji dotyczących swoich działań. Śledzimy sprawę na bieżąco. 

Posiadłość Państwa Starak widziana z góry

Posiadłość Staraków, Mazury
Fot. Google Maps

Agnieszka Szulim, Agnieszka Woźniak-Starak, Piotr Woźniak-Starak, Szulim na ściankach
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?