Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski wybrany Najlepszym Sportowcem Roku 2020

„Żałuje, że mój tata nie mógł nigdy zobaczyć mojego meczu”, mówił w poruszającej przemowie

Olga Figaszewska 10 stycznia 2021 07:36
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

To bez wątpienia jego czas. W sobotę Robert Lewandowski otrzymał tytuł Najlepszego Sportowca 2020 roku! Sportowiec nie krył wzruszenia. Piłkarz wygłosił poruszające przemówienie. 

Przemówienie Roberta Lewandowskiego podczas Gali Mistrzów Sportu

Zwycięzcą 86. plebiscytu Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski 2020 roku został Robert Lewandowski. Piłkarzowi trudno było ukryć emocje. Podziękował wszystkim za ogromne wsparcie. Rok 2020 rok był dla niego pod wieloma względami wyjątkowy. Robert Lewandowski zdobył wiele nagród i wyróżnień. Ale na tym z pewnością nie poprzestanie. 

,,Przede wszystkim serdecznie dziękuję za tę nagrodę. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jaki to był rok, przede wszystkim pod względem czasów, w jakich się znajdujemy. Ciężko było wrócić do sportu, znaleźć motywację, wyzwania. (...) Dla mnie było to niesamowite, wygrać tyle trofeów. Ale zdaję sobie też sprawę, że oczekiwania rosną z każdym wygranym pucharem. I każdy sportowiec zdaje sobie z tego sprawę. Wejść na sam szczyt to jedno, ale utrzymać się jest trudniej", mówił Robert Lewandowski.

Sportowiec podkreślił, że to kim dziś jest, zawdzięcza przede wszystkim rodzicom. Ich poświęceniu, oddaniu, wsparciu i ogromnej miłości. Zawsze wierzyli w jego umiejętności. 

,,Droga, na której jestem zaczęła się ponad 20 lat temu dzięki moim rodzicom, którzy poświęcili dla mnie wiele czasu. Chciałbym podziękować mojemu tacie i mojej mamie. Żałuję, że tata nigdy nie mógł zobaczyć mojego meczu na żywo. To dla mnie był bardzo trudny czas, ale wiedziałem, że nie mogę się załamać. Wiedziałem, że to wszystko sprawi, że będę tylko mocniejszym facetem. Wiedziałem, że ciężka praca jest podstawą sukcesu. Talent to tylko odrobina...", mówił poruszony piłkarz.

,,Spotykałem dobrych ludzi, w pewnym momencie spotkałem moją żonę, pomogła mi wejść na kolejny szczyt.", zwrócił się do ukochanej żony, Anny Lewandowskiej. 

Sportowiec podziękował także kibicom i współpracownikom za niesamowite wsparcie. Przede wszystkim Robert Lewandowski pogratulował wszystkim sportowcom.

,,Warto marzyć niezależnie skąd pochodzisz, to wielka duma być Polakiem, doceniać swoje sukcesy, to, co się ma, to, co się zdobyło", mówił.  

Anna Lewandowska i Robert Lewandowski na Gali Mistrzów Sportu 2021

Anna Lewandowska, Robert Lewandowski
Fot. A. MAJDAŃSKI/NEWSPIX.PL

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.