Irena Jarocka
Fot. Engelbrecht/AKPA
O TYM SIĘ MÓWI

Portret Ireny Jarockiej usunięty z Alei Gwiazd w Sopocie. Walczył o to mąż artystki

Dlaczego podjęto tak drastyczną decyzję?

Gabriela Czernecka 17 maja 2021 15:52
Irena Jarocka
Fot. Engelbrecht/AKPA

Od śmierci Ireny Jarockiej mija prawie dziesięć lat, ale pamięć o artystce wciąż pozostaje żywa. Wokalistka odeszła w wieku 66 lat w wyniku walki z nowotworem. Pozostawiła po sobie liczne przeboje, otrzymała masę nagród, w tym wyróżnienie w Sopockiej Alei Gwiazd. Właśnie została jednak z niej usunięta. Mąż wokalistki cieszy się z tego posunięcia. O co chodzi? Poznajcie szczegóły.

Irena Jarocka usunięta z Sopockiej Alei Gwiazd

Była artystką, jakich mało. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Robiła spektakularną karierę, a jej utwory do dziś znają i nucą wszystkie pokolenia. Niestety wielką karierę brutalnie przerwała choroba. Wokalistka zachorowała na glejaka mózgu. Zmarła 21 stycznia 2012 roku: „Nowotwór był już rozsiany po lewej półkuli mózgu i powodował zmiany pamięciowe. Ale nic więcej. (...) Po operacji dowiedzieliśmy się, że to najgorszy rodzaj glejaka i że może to potrwać miesiąc, góra trzy”, mówił o chorobie Ireny Jarockiej mąż, Michał Sobolewski. 

Przeczytaj także: Wielka klasa, niezwykłytalent. Irena Jarocka zgasła zbyt wcześnie

Ich miłość przerwała choroba wokalistki. By uhonorować artystkę umieszczono jej portret na Alei Gwiazd w Sopocie, która wiedzie do Opery Leśnej. To tam znajdują się m.in. wizerunki Maryli Rodowicz, Anny Jantar, Czesława Niemena czy Kory Jackowskiej. Od kilku tygodni portal Trójmiasto.pl informował jednak, że mąż Ireny Jarockiej interweniował, by wizerunek żony zniknął ze słynnej alei. Dlaczego?

Irena Jarocka
Fot. Prończyk/AKPA

Mąż Ireny Jarockiej chciał, by jej portret zniknął z Alei Gwiazd. Dlaczego?

Michał Sobolewski twierdził, że portret artystki został umieszczony w niefortunnym miejscu, które powoduje, że nieustannie deptany jest przez turystów. W końcu twarz Ireny Jarockiej zniknęła z Alei Gwiazd na wniosek Fundacji gwiazdy. Jak podaje Bałtycka Agencja Artystyczna, puste miejsce prawdopodobnie uzupełni twarz innego sławnego polskiego artysty, ale jak na razie nie wiadomo jednak, o kogo może chodzić. 

Zobacz: „Nie gwarantujemy, że przeżyje pani do rana’’. Mąż Ireny Jarockiej w poruszających słowach o ostatnich chwilach życia artystki!

Mimo to mąż Ireny Jarockiej cieszy się z takiego rozwiązania. Długo bowiem walczył o usunięcie portretu ukochanej z tego miejsca. „Poczułem się znacznie lepiej po otrzymaniu wiadomości, że ten "drogal" w Sopocie w końcu zniknął. W ostatnich miesiącach kilkakrotnie budziłem się wyrwany ze snu, widząc twarz Ireny ze śladami butów i opon rowerów”, powiedział w rozmowie z serwisem. Choć wizerunek Ireny Jarockiej zniknął z Alei Gwiazd w Sopocie, to jednak nie znaczy, że pamięć o niej zniknie. Oto zadbają nie tylko najbliżsi artystki, ale także jej oddani fani.  

Irena Jarocka
Fot. Zawada/AKPA

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?