Papież Franciszek rozgrzesza aborcję
Fot. East News
POŻEGNANIE

Niezwykły gest papieża Franciszka na pogrzebie Pawła Adamowicza

W ten sposób okazał wsparcie rodzinie tragicznie zmarłego prezydenta

Konrad Szczęsny 19 stycznia 2019 12:27
Papież Franciszek rozgrzesza aborcję
Fot. East News

Ta tragedia wstrząsnęła Polską, lecz także odbiła się szerokim echem na całym świecie. O brutalnym zamachu na Pawła Adamowicza donosiły zagraniczne serwisy w różnych krajach. 17 stycznia TVN24 poinformował, że do żony i mamy prezydenta Gdańska dzień wcześniej wieczorem zadzwonił w imieniu papieża Franciszka papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski. Przekazał im, że „Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie”. Na pogrzebie zaś najbliższym tragicznie zmarłego przekazano szczególny dar.

Papież Franciszek podarował rodzinie Pawła Adamowicza różańce

Od godziny 12.00 w Bazylice Mariackiej trwa msza pogrzebowa w intencji Pawła Adamowicza. Przewodniczy jej przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W uroczystościach żałobnych bierze udział rodzina prezydenta, jego przyjaciele, jak również osoby ze świata polityki. Po rozpoczęciu nabożeństwa metropolita gdański abp. Sławoj Leszek Głódź przekazał kondolencje oraz różańce od papieża Franciszka rodzicom, żonie, córkom i bratu Pawła Adamowicza. 

W ten sposób głowa Kościoła Katolickiego okazała wsparcie tym, którzy stracili ukochanego syna, męża, ojca oraz brata. To niezwykły gest ze strony Stolicy Apostolskiej.

Pogrzeb Pawła Adamowicza

Zgodnie z wcześniej podanymi informacjami, w pogrzebie Pawła Adamowicza bierze udział około 3500 tysiąca osób. Nie tylko najbliższych, przyjaciół i polityków, lecz także mieszkańców Gdańska, którzy w tym trudnym czasie chcą okazać wsparcie rodzinie tragicznie zmarłego prezydenta. Poza tym na ulicach miasta zebrały się tłumy, by pożegnać ukochanego włodarza miasta.

Pogrzeb jest również transmitowany na placu Zamkowym w Warszawie, gdzie zebrały się tysiące mieszkańców stolicy oraz w innych miastach, takich jak Poznań, Kraków czy Białystok  

Metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź przekazuje rodzinie zmarłego różance od papieża Franciszka
Fot. Piotr Hukalo/East News

Uczestnicy pogrzebu Pawła Adamowicza
Fot. Piotr Hukalo/East News

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?