Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum
POŻEGNANIE

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Znamy datę i miejsce

Ostatnia droga aktora rozpocznie się przy Pl. Teatralnym w Warszawie

Aleksandra Andrzejak 22 lutego 2021 21:27
Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021. Dzięki uprzejmości wiceministra spraw zagranicznych, mimo pandemii koronawirusa, syn aktora pojawi się na pogrzebie. Kiedy i gdzie rozpocznie się ostatnia droga Krzysztofa?

Krzysztof Kowalewski - kariera

Krzysztof Kowalewski był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w stolicy. Na ekranie debiutował w 1960 roku w filmie „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda. Rozkwit jego kariery to lata 70. XX wieku. Wówczas pojawił się w takich klasykach, jak „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i „Miś”. Widzowie pamiętają go również z serialu „Daleko od noszy”. Łącznie miał na koncie 100 ról w filmach i serialach. Do tych najważniejszych zaliczyć należy rolę Rocha Kowalskiego w „Potopie”, „Rozmowach kontrolowanych” czy „Rysiu”.

Krzysztof Kowalewski
Fot. Tytus Żmijewski / PAP

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego

Na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego miało zabraknąć jego syna, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych i nie ma polskiego obywatelstwa. Loty z USA do Polski w czasie pandemii zostały wstrzymane. Trudną sytuacją syna Krzysztofa Kowalewskiego zainteresował się wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Wawrzyk. Syn aktora pojawi się na pogrzebie. Jak podaje Super Express ostatnie pożegnanie Krzysztofa Kowalewskiego odbędzie się w piątek, 19 marca, o godz. 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. O godz. 13.30 nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu na Starych Powązkach (Brama VI). 

Krzysztof Kowalewski
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!