Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum
POŻEGNANIE

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Tak będzie wyglądało ostatnie pożegnanie aktora... 

Ostatnia droga aktora rozpocznie się przy Pl. Teatralnym w Warszawie

Aleksandra Andrzejak 19 marca 2021 10:31
Krzysztof Kowalewski
Fot. Tomasz Adamowicz / Forum

Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego 2021. Miał 83 lata. Dzięki uprzejmości wiceministra spraw zagranicznych, mimo pandemii koronawirusa, syn aktora pojawi się na pogrzebie. Kiedy i gdzie rozpocznie się ostatnia droga Krzysztofa?

Krzysztof Kowalewski - kariera

Krzysztof Kowalewski był absolwentem Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w stolicy. Na ekranie debiutował w 1960 roku w filmie „Krzyżacy” w reżyserii Aleksandra Forda. Rozkwit jego kariery to lata 70. XX wieku. Wówczas pojawił się w takich klasykach, jak „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz” i „Miś”. Widzowie pamiętają go również z serialu „Daleko od noszy”. Łącznie miał na koncie 100 ról w filmach i serialach. Do tych najważniejszych zaliczyć należy rolę Rocha Kowalskiego w „Potopie”, „Rozmowach kontrolowanych” czy „Rysiu”.

Krzysztof Kowalewski
Fot. Tytus Żmijewski / PAP

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego

Na pogrzebie Krzysztofa Kowalewskiego miało zabraknąć jego syna, który na co dzień mieszka w Stanach Zjednoczonych i nie ma polskiego obywatelstwa. Loty z USA do Polski w czasie pandemii zostały wstrzymane. Trudną sytuacją syna Krzysztofa Kowalewskiego zainteresował się wiceminister spraw zagranicznych, Piotr Wawrzyk. Syn aktora pojawi się na pogrzebie. 

Ostatnie pożegnanie Krzysztofa Kowalewskiego odbędzie się w piątek, 19 marca, o godz. 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych przy Pl. Teatralnym w Warszawie. O godz. 13.30 nastąpi odprowadzenie do rodzinnego grobu na Starych Powązkach (Brama VI). Jak poinformowała rodzina Krzysztofa Kowalewskiego, ze względu na obostrzenia, w kościele będzie obowiązywała lista gości.

Nie zabraknie przemówień bliskich aktora. Dwie godziny później urna z prochami Krzysztofa Kowalewskiego zostanie złożona do grobu rodzinnego na Starych Powązkach w kwaterze 324, rząd 5, miejsce 20 (wejście VI bramą od ulicy Ostroroga).  W tej samej mogile spoczywa jego matka, aktorka Elżbieta Herszaft-Kowalewska.

W ostatniej drodze artysty uczestniczyć będzie rodzina i przyjaciele. Nie zabraknie syna Wiktora, którego aktor miał z kubańską tancerką Vivian Rodriguez. Pojawi się  także córka Gabriela Kowalewska. 

Opublikowany przez Agnieszkę Suchorę Niedziela, 14 marca 2021

Krzysztof Kowalewski
Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.