Jan Kobuszewski
Fot. RAFAL LATOSZEK/FOTONOVA/East News
POŻEGNANIE

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego. Aktor spocznie w rodzinnym grobie

Artysta zmarł 28 września. Miał 85 lat

Gabriela Czernecka 2 października 2019 15:42
Jan Kobuszewski
Fot. RAFAL LATOSZEK/FOTONOVA/East News

Wybitny aktor filmowy, teatralny i kabaretowy. Śmierć Jana Kobuszewskiego wstrząsnęła światem kultury. Artysta zmarł 28 września o godz. 9 rano w Warszawie. Rodzina podała właśnie datę i miejsce pogrzebu.

Pogrzeb Jana Kobuszewskiego kiedy

Jan Kobuszewski zawsze podkreślał, że bez względu na to, ile razy pojawiał się w telewizji, radiu i na estradzie, jego drugim domem jest teatr: „Nigdy nie było mnie łatwo rozbawić. Zawsze najbardziej cieszyły mnie niespodziewane, zaskakujące sytuacje”, mówił w rozmowie z Małgorzatą Piwowar dla Rzeczpospolitej

Często pojawiał się w telewizji. Grał zarówno w filmach, jak i serialach. Wystąpił w RysiuCzterdziestolatkuKlanieczy Alternatywach 4. Łącznie wystąpił w około dwóch tysiącach programów telewizyjnych. Niestety 28 września podano do publicznej wiadomości, że Jan Kobuszewski nie żyje. Artysta zmarł w wieku 85 lat. Rodzina podała właśnie datę i miejsce jego pogrzebu. 

„Ostatni czas był dla niego niezwykle trudny i pełen cierpienia, które znosił z wielką pokorą. W tym cierpieniu prosił i czekał na spotkanie z Panem Bogiem”, napisali na Instagramie pracownicy warszawskiego Teatru Kwadrat, z którym przez lata aktor był związany. Rodzina Jana Kobuszewskiego poinformowała właśnie o szczegółach uroczystości pogrzebowych.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w poniedziałek, 7 października 2019 roku o godzinie 11:00 w kościele św. Stanisława Kostki przy ul. Hozjusza 2. Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie na Stare Powązki do grobu rodzinnego, wejście VI bramą, ul. Ostroroga, około godziny 13.

Najbliżsi zmarłego poprosili, by osoby biorące udział w uroczystości, zamiast kwiatów wsparły Warszawskie Hospicjum Społeczne. Puszki na ten cel mają znaleźć się w kościele. Według najnowszych informacji Jan Kobuszewski spocznie w grobie rodzinnym obok rodziców Edwarda i Aliny Kobuszewskich oraz sióstr: Hanny Zborowskiej (matka Wiktora Zborowskiego) i Marii Kobuszewskiej-Faryny.  

Jan Kobuszewski
Fot. Wojciech OLSZANKA/East News

JAN KOBUSZEWSKI
Fot. Zenon Zyburtowicz/East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.