Justyna Pochanke
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Wiemy, kto zastąpi Justynę Pochanke w Faktach! To ceniony przez widzów dziennikarz

Na antenie zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu

Ksenia Krasko 14 lipca 2020 15:05
Justyna Pochanke
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER/East News

Justyna Pochanke po dziewiętnastu latach pożegnała się z TVN i TVN24. Stacja poinformowała o rozstaniu z dziennikarką w specjalnym komunikacie. Jak informuje portal Wirtualne Media, szef Faktów już ujawnił, kto zastąpi dziennikarkę. To ceniony dziennikarz, od kilku lat związany ze stacją.

Justyna Pochanke odchodzi z Faktów

„Za wszystkie lata z całego serca dziękuję ludziom, z którymi pracowałam i którzy nigdy nie zawiedli – ekipie Faktów i TVN24. Widzom – bo byli dla mnie siłą i dowodem na to, że nie wszystko da się podzielić. I Mariuszowi Walterowi – bo stworzył to miejsce. Nie pożegnałam się na antenie i dobrze. Fakty nigdy nie były łzawe”, napisała Justyna Pochanke. W rozmowie z portalem Wirtualne Media zaznaczyła jednak, że nie będzie komentować powodów swojego odejścia.

„Szanujemy decyzję Justyny, choć przyjmujemy ją ze smutkiem. To wyjątkowa dziennikarka i osobowość telewizyjna. Będzie nam brakować jej unikalnego stylu i talentu do prowadzenia na antenie najtrudniejszych rozmów, niepodrabialnych zapowiedzi prezenterskich, zapału i zaangażowania z jakim przez prawie 20 lat współtworzyła najlepsze zespoły dziennikarskie w Polsce”, przekazał WM Michał Samul, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

Jak dodaje portal Wirtualne Media, to nie jedyna zmiana w strukturze stacji. Adam Pieczyński, prywatnie mąż Justyny Pochanke, przestał być doradcą zarządu TVN ds. programów informacyjnych. Pod koniec 2019 roku zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego Faktów.

Justyna Pochanke
Fot. LUKASZ JOZWIAK/REPORTER/East News

Piotr Kraśko zastąpi Justynę Pochanke w Faktach

Jak udało się ustalić Wirtualnym Mediom, Justynę Pochanke zastąpi inny dziennikarz, związany ze stacją – Piotr Kraśko dołączył do grona prowadzących główne wydanie programów Fakty i Fakty po Faktach. Do tej pory był gospodarzem Faktów z zagranicy i współprowadził weekendowe wydania programu Dzień Dobry TVN.

„To wielki zaszczyt dołączyć do tak fantastycznej ekipy, którą od lat szczerze podziwiam”, przyznał Piotr Kraśko w rozmowie z WM. „Wierzę, że to początek niezwykłej zawodowej przygody i najwspanialszego dziennikarskiego wyzwania”.

„Świetnie nam się współpracowało z Piotrem przez ostatnie 4 lata. Cenię jego profesjonalizm, indywidualny styl i szeroką wiedzę niezbędną w newsach. Jestem pewien, że jego pasja i doświadczenie dziennikarskie będą dodatkowym wzmocnieniem zespołu tworzącego najlepszy program informacyjny w Polsce”, dodał Michał Samul, redaktor naczelny Faktów TVN i TVN24.

Dobry wybór nowego prowadzącego? 

Źródło: Wirtualne Media

Piotr Kraśko, VIVA! czerwiec 2016
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.