Piotr Gliński, minister kultury Piotr Gliński, Piotr Gliński zostanie ojcem
Fot. East News
O NIM JEST GŁOŚNO

„Jak każdy przyszły tata, jestem...’’. 63-letni wicepremier, Piotr Gliński, zostanie ojcem!

Damian Duda 29 kwietnia 2017 15:15
Piotr Gliński, minister kultury Piotr Gliński, Piotr Gliński zostanie ojcem
Fot. East News

„Piotr Gliński zostanie ojcem’’, głoszą nagłówki internetowych serwisów. Jak podaje „Super Express’’, wicepremier spodziewa się drugiego dziecka, co potwierdził sam zainteresowany w rozmowie z tabloidem.  63-letni minister kultury i dziedzictwa narodowego nie krył dumy z faktu, że za kilka miesięcy na świecie pojawi się jego druga latorośl. „Jak każdy przyszły tata, jestem szczęśliwy!’’, powiedział Gliński. Dziennik nie zdradza płci drugiego dziecka. Młodsza o 21 lat żona ministra, Renata Koźlicka-Glińska, z którą ma już 11-letnią córkę Celinę, jest w piątym miesiącu ciąży.

Zobacz też: Czy najcenniejszy z polskich obrazów czyli „Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci zmieni właściciela? 

Żona Piotra Glińskiego — kim jest?

Renata Koźlicka-Glińska nie stoi w cieniu męża. Żona Piotr Glińskiego pełni funkcję dyrektora programowego w Polsko-Amerykańskiej Fundacji „Wolność" — jednak to tylko część jej działalności zawodowej. Ponadto należy do stowarzyszenia 61, którego głównym zadaniem jest dostarczanie obywatelom informacji na temat osób pełniących funkcje publiczne. Jak czytamy w dzienniku, to właśnie jej Piotr Gliński zawdzięcza karierę polityczną — nie kto inny, a żona wicepremiera namówił go do podjęcie decyzji o wejściu w politykę.

Piotr Gliński — rodzina

Niewiele osób wie, że wicepremier to niejedyna osoba ze swojej rodziny, która pełni funkcję publiczną. Brat ministra, Robert Gliński, jest reżyserem, który ma na swoim koncie wiele ekranizacji filmowych. Trzy lata temu do kin w całej Polsce trafił film „Kamienie na szaniec’’. Bratową Piotra Glińskiego jest natomiast aktorka, Joanna Żółkowska.

Przeczytaj też: Jarosław Kaczyński w VIVIE! o śmierci matki, brata, o przyjaciołach, swoich pasjach i marzeniach. Jedyny taki wywiad!

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.