Monika Zamachowska, VIVA! 10/2014
Fot. Robert Wolański
O TYM JEST GŁOŚNO

Pierwszy maż Moniki Zamachowskiej złożył jej propozycję nie do odrzucenia. Czy dziennikarka z niej skorzysta?

Kim jest Will Richardson?

Aleksandra Andrzejak 30 marca 2021 12:57
Monika Zamachowska, VIVA! 10/2014
Fot. Robert Wolański

Monika Zamachowska rozstała się ze swoim trzecim mężem - Zbigniewiem Zamachowskim. Dziennikarka zadeklarowała, że chciałaby zostać przy swoim aktualnym nazwisku. Jednak jej pierwszy mąż niespodziewanie złożył jej bardzo ciekawą propozycję... 

Monika Zamachowska: pierwszy mąż

Monika Zamachowska ze swoim pierwszym mężem Willem Richardsonem poznała się w 1990 roku, kiedy ze swoim ówczesnym chłopakiem Przemysławem wybrała się do Wielkiej Brytanii na kurs językowy. Para zatrzymała się właśnie w domu Willa i jego ówczesnej żony. Amerykanin wpadł w oko Monice. Do czasu rozwodu Willa zakochani ograniczali się jedynie do korespondencji. Gorący romans wybuchł kiedy już oboje byli wolni. 

Will Richardson
Fot. East News

Will Richardson, 2008

Will Richardson również jest dziennikarzem. Przez pewien czas Monika traktowała go jako swojego mistrza. To dzięki niemu przeprowadziła swój pierwszy duży wywiad z irlandzkim wokalistą Bobem Geldofem. „Jestem absolutnie przekonany, że miałem duży wpływ na formowanie jej hobby, która z czasem stała się pracą zawodową” – powiedział kilka lat temu z rozmowie z Faktem.

Monika odwiedziła Willa kiedy był w separacji z żoną, jednak przez studia musiała wrócić do Polski. Wkrótce Amerykanin postanowił przyjechać za… miłością. Para wynajęła mieszkanie w Warszawie. Bliscy prezenterki nie pochwalali tej relacji ze względu na różnicę wieku. Dzieli ich 14 lat.

Ślub, który wzięli w 1995 roku miał scementować ich związek. Kiedy dziennikarka zaczęła odnosić kolejne sukcesy zawodowe relacja pary stawała się coraz trudniejsza. Rozwiedli się w 1998 roku, ale pozostali w dobrych relacjach. „Will nie umiał poradzić sobie z sytuacją, że zawodowo zaczęłam grać na siebie” – napisała Monika w jednej ze swoich książek. 

Monika Zamachowska otrzymała propozycję od byłego męża

Monika Zamachowska w tej samej publikacji napisała także: ,,Za jego zgodą zostawiłam sobie jednak dobre nazwisko”. Czy teraz zechce do niego wrócić? Dziennikarka zadeklarowała, że po rozstaniu ze Zbigniewiem Zamachowskim chciałaby zostawić nazwisko trzeciego męża. Jednak Will złożył jej zaskakującą propozycję. 

Monika Zamachowska, VIVA! sierpień 2017
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/COMPLETE

W rozmowie Faktem wyznał, że byłoby mu miło, gdyby Monika znów zechciała tytułować się panią Richardson. „To nazwisko dało jej szczęście. Nie mam nic przeciwko by Monika była znowu panią Richardson. Oczywiście jeśli tylko będzie tego chciała – powiedział Will. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…