Paulina Młynarska, Viva! 2012
Fot. Krzysztof Opaliński
O TYM SIĘ MÓWI

Decyzja o mastektomii nie była dla Pauliny Młynarskiej łatwa. Dziennikarka opowiedziała o kulisach

„Potem rak chwyta nas za łeb i jest za późno”

Rafał Kowalski 5 marca 2021 11:03
Paulina Młynarska, Viva! 2012
Fot. Krzysztof Opaliński

W środę wieczorem Paulina Młynarska zdecydowała się podzielić na swoim Facebooku informacją, że zdecydowała się na zabieg usunięcia obu piersi wraz z jednoczesną rekonstrukcją plastyczną. Napisanie tego bardzo szczerego posta nie było dla dziennikarki decyzją oczywistą, ale ostatecznie uznała ona, że swoim wyznaniem może pomóc innym. Chwilę później poprosiła dzwoniących do niej dziennikarzy o odrobinę spokoju w tym trudnym dla niej czasie rekonwalescencji. Jedynie jednej redakcji udało się porozmawiać z felietonistką.

Paulina Młynarska o powodach wykonania mastektomii. Czy jest refundowana w Polsce?

W krótkim wywiadzie dla Faktu Paulina Młynarska jeszcze raz podkreśliła, że poddanie się operacji było efektem wielu godzin przemyśleń. Po odkryciu zmian morfologicznych w ciele dziennikarki mogła ona wykonać mastektomię albo do końca życia przyjmować leki. Wybrała to pierwsze, czym ryzyko zachorowania na raka piersi zmniejszyła o 90%. Jak wyglądały kulisy? „To jest bardzo trudna decyzja dla każdej kobiety. Zanim się zdecydowałam, konsultowałam to z wieloma lekarzami. Jak podkreślam, to etap, gdy mamy wybór, wybór ścieżki leczenia i walki. Potem rak chwyta nas za łeb i jest za późno”, powiedziała w rozmowie z dziennikiem.

Felietonistka i pisarka odpoczywa od kilku dni w swoim domu. Tuż po zabiegu postanowiła podzielić się swoją historią z obserwatorami. Cel był jeden. „Zdecydowałam się powiedzieć o tym, bo to poważny problem wielu kobiet. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że ta operacja jest refundowana w Polsce, podobnie jest w Grecji, gdzie teraz mieszkam”, czytamy w Fakcie.

Paulina Młynarska podkreśliła, że mocno wierzy w to, że inne panie (ale i panowie) zaczną się badać i dbać o siebie. Jej decyzja o mastektomii udowadnia, że w pewnym momencie życia powinniśmy postawić się na pierwszym miejscu. „Ona dla mnie wpisuje się w szerszą dyskusję czy kobiety potrafią decydować o sobie, a potrafią”, zapewniła w tym samym wywiadzie gwiazda.

Apel Pauliny Młynarskiej- badajmy się!

Przypomnijmy, że pod swoim pierwszym postem na temat usunięcia piersi siostra Agaty Młynarskiej zwróciła się do osób, które ją obserwują z apelem. „Chcę Was o coś poprosić: umówcie się na swoje badania przesiewowe! Mammografia, usg, cytologia, czy cokolwiek innego, co w Waszym wypadku wymaga kontroli. Jeżeli Was to zmotywuje, to napiszcie tu w komciach, że „już”. Wiem, że dostaniecie wsparcie”, napisała na swoim Facebooku dziennikarka, której sytuacja społeczna i polityczna w Polsce nie jest obojętna. „Cobyśmy mogły/mogli dalej się tu wykłócać o kształt świata oraz żywcem się doczekać końca patriarchata:)!”, podsumowała w swoim stylu 50-latka.

Życzymy mnóstwa siły i szybkiego powrotu do formy. 

Paulina Młynarska
Fot. Krzysztof Opaliński

Paulina Młynarska
Fot. Krzysztof Opaliński

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…