na czym zarabia omena mensah
Fot. TRICOLORS / East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Mąż Omeny Mensah 7. na liście najbogatszych Polaków. To już prawdziwe imperium!

Paczkomaty, meble, design, garnitury…

Aleksandra Andrzejak 6 marca 2021 12:57
na czym zarabia omena mensah
Fot. TRICOLORS / East News

Omena Mensah i Rafał Brzoska to wyjątkowa para. Razem tworzą biznesowe imperium. Mąż pogodynki ponownie znalazł się na Liście najbogatszych Polaków według Forbes. Na czym zarabiają?

Omena Mensah i Rafał Brzoska: wspólny biznes

Omena Mensah i Rafał Brzoska wzięli ślub w 2019 roku. Mają syna Vincenta, który urodził się dwa lata wcześniej. Razem prowadzą atelier w centrum Warszawy, gdzie oferują garnitury szyte na miarę w samym sercu Włoch. To prawdziwe rekiny biznesu - zarówno kiedy działają razem jak i osobno.

partner omeny mensah 7 najbogatszy w polsce
Fot. TRICOLORS / East News

Omena Mensah: kariera

Omena Mensah jest słynną prezenterką i dziennikarką. Prowadziła prognozy pogody, ale także programy o tematyce lifestylowej. Jej ostatnim projektem jest program Wyjątkowe domy emitowany w telewizji TVN. W programie pokazuje nowoczesne budynki opowiadając o ich designie. Swoją karierę rozpoczęła już na studiach. Założyła firmę Omi Hair, która specjalizowała się w stylizacji fryzur w stylu afrykańskim. W tym samym czasie rozpoczynała swoje działania w modelingu. Omena jest doktorantką studiów o profilu ekonomiczno-społecznym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Dziennikarka od lat działa też w branży meblowej. Pomysł zrodził się z potrzeby posiadania wymarzonych mebli. 

Omena Mensah jest prezesem organizacji Omenaa Foundation. Fundacja działa na rzecz stwarzania dostępu do edukacji w miejscach gdzie jest on ograniczony. Jednym z pierwszych projektów fundacji było wsparcie budowy szkoły przy ośrodku Don Bosco w Temie w Ghanie. „Tylko dzięki wykształceniu, dzieci z najbiedniejszych regionów Afryki mają szansę na lepsze życie. Nie jedzenie, ubrania, czy inne dary, ale właśnie umożliwienie dzieciom edukacji, będzie dla nich najlepszym wsparciem, jakie możemy ofiarować.” - deklaruje założycielka fundacji.

Rafał Brzoska: na czym zarabia fortunę?

Rafał Brzoska jest absolwentem Krakowskiej Akademii Ekonomicznej. To znany polski przedsiębiorca. Właściciel i prezes międzynarodowej grupy Integer.pl. To właśnie on w 2006 roku założył firmę InPost i wprowadził Polskę w erę samoobsługowych paczkomatów. Po sześciu latach przerwy powrócił na Listę najbogatszych Polaków według magazynu Forbes. Jego majątek wyceniono na 5,6 mld zł. Ze względu na panująca pandemię koronawirusa, a co za tym idzie rozwój sektora e-commerce jego akcje wciąż rosną.

Omen wspiera męża i zagorzale mu kibicuje. „Jestem bardzo blisko Ciebie i patrzę na Ciebie w inny sposób niż biznesowy świat i wiem jak daleką drogę przeszedłeś wiem ile trudnych decyzji było do podjęcia wiem ile razy nawet wspólnie obawialiśmy się konsekwencji danych posunięć wiem też jak bardzo chcesz i się starasz. Dziś przyszedł czas żebyś się cieszył z ogromnego sukcesu.”- napisała pod zdjęciem Rafała, które opublikowała na swoim profilu na Instagramie. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…