Olga Figaszewska 7 lipca 2017 16:00
1/4
Trump, Papież Franciszek, premier Indii
Copyright @Instagram, East News
1/4

Media społecznościowe to narzędzia bez których ludzie polityki, kultury i show-biznesu nie mogą się obejść. Potwierdzają to cykliczne badania „Twiploamacy”, przeprowadzone przez Agencję Burson-Marsteller. Nowinki technologiczne nie są obce również polskim politykom. O kim mowa? Kto jest światowym liderem?

 

Zobacz też: Cristiano Ronaldo i Selena Gomez! Instagram ogłosił listę 10 najpopularniejszych zdjęć 2016 roku

 

Najpopularniejsi na Twitterze

 

Agencja Burson-Marsteller podsumowała aktywności liderów poszczególnych państw na portalach społecznościowych za maj. Badanie wykazało, że to Twitter jest narzędziem wykorzystywanym najczęściej kanałem. Korzysta z niego „łącznie 856 Twitterowych kont należących do szefów państw, rządów oraz ministrów spraw zagranicznych w 178 krajach śledzi 356 mln osób”. Taką informację podaje serwis PRoto. Dopiero kolejne miejsca zajmują Facebook, YouTube czy Instagram.

 

Już nie Barack Obama, Putin czy Angela Merkel są na czele listy liderów Twittera. Okazuje się, że Papież Franciszek, Donald Trump i Narendra Modi są bezkonkurencyjni. Zostali uznani za najpopularniejszych światowych przedstawicieli na Twitterze. Obserwuje ich łącznie ponad 82 mln osób.

 

Co ciekawe, najczęściej retweetowanym politykiem na świecie jest przywódca Arabii Saudyjskiej. Natomiast spośród najpopularniejszych hashtagów na Twitterze, wyłania się również HASHWaszczykowski.

 

Polecamy też: Selena Gomez ma sto milionów fanów! Poznaj wszystkie królowe Instagrama


Kto stanął na czele rankingu? Sprawdźcie.

 

2/4
Papież Franciszek
Copyright @Instagram
2/4

Papież Franciszek zrewolucjonizował Kościół. Ludzie kochają go za poczucie humoru, bezpośredniość i dobro. Udziela tyle samo uwagi młodym, co starszym i schorowanym. Wciąż zaskakuje. Otwiera się na nowości technologii i udowadnia, że nie ma dla niego żadnych barier. Chociaż skończył 80 lat, by zbliżyć się do wiernych założył Twittera i Instagrama. Pojawił się na okładce kultowego magazynu „The Rolling Stones”. Kilka miesięcy po wyborze na biskupa Rzymu, nowy papież został „Człowiekiem Roku’’, tytuł przyznawany przez amerykański tygodnik „Time’’.

Jego profil prowadzony jest w 8 językach i obserwuje go ponad 34 mln użytkowników.

 

Zobacz też: Dał Kościołowi nową energię. 80. urodziny obchodzi właśnie papież Franciszek

3/4
Donald Trump
Copyright @East News
3/4

Donald Trump - 33.4 mln obserwatorów.

 

Zobacz też: Z OSTATNIEJ CHWILI Donald Trump: „Ameryka kocha Polskę i Polaków”

4/4
Narendra Modi
Copyright @East News
4/4

Narendra Modi, premier Indii - 31.3 mln obserwatorów na Twitterze.

Zobacz też: Donald Trump przyjedzie do Polski? Kancelaria prezydenta: „Prezydent Duda zaprosił prezydenta Trumpa, ale...’’

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.