EN_01301443_0968, Charlene Grimaldi, księżna MonakoEN_01301443_0968, Charlene Grimaldi, księżna Monako
Fot. AFP PHOTO / VALERY HACHE/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Ojciec księżnej Charlene przerywa milczenie: „Jest bezbronna”

W jakim jest stanie?

Olga Figaszewska 9 grudnia 2021 13:54
EN_01301443_0968, Charlene Grimaldi, księżna MonakoEN_01301443_0968, Charlene Grimaldi, księżna Monako
Fot. AFP PHOTO / VALERY HACHE/East News

Księżna Charlene od pewnego czasu mierzy się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Żona księcia Alberta niedawno przeszła infekcję zatok i dopiero po kilku miesiącach wróciła z RPA do Monako. Nie zabawiła długo w księstwie, a w oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że ponownie wyjechała z kraju. Co dzieje się z księżną Charlene? Teraz milczenie przerwał jej ojciec.

Co dzieje się z księżną Charlene?

Ostatnie doniesienia mediów i tłumaczenia księcia Alberta tylko zaniepokoiły fanów Charlene. Niektórzy sugerują, że to trudna relacja z mężem wpływa negatywnie na samopoczucie księżnej. Podobno żona księcia Monako potrzebuje teraz wytchnienia i spokoju. „Była wycieńczona, emocjonalnie i fizycznie. To ją przerosło i nie była w stanie wrócić do swoich oficjalnych obowiązków i życia rodzinnego. Nie spała ani nie jadła dobrze. Straciła dużo na wadze, przez co mogła być podatna na inne potencjalne dolegliwości, takie jak przeziębienie, grypa, albo, co gorsza, Covid. Wiedziała, że najlepszą rzeczą, jaką może zrobić, to poddać się specjalistycznemu leczeniu”, zwierzał się książę.

Najważniejsze jest teraz to, by zadbała o swoje zdrowie. Księżna tęskni za dziećmi, a jej małżonek wierzy w to, że wkrótce będą mogli się znów spotkać. „Prawdopodobnie będę musiał powtarzać to jeszcze wielokrotnie, ale obecna sytuacja nie ma żadnego związku z naszą relacją. Chcę, by to wybrzmiało. Nie chodzi o problemy między mężem i żoną. To sytuacja innej natury”, mówił w wywiadzie dla People.

Nie wiadomo też, gdzie przebywa księżna Charlene i co dokładnie jej dolega. Page Six spekulowało, że prawdziwy powód nieobecności księżnej jest przed wszystkimi skrupulatnie zatajany.  „To niesprawiedliwe, że jest przedstawiana jako osoba, która ma jakiś problem psychiczny lub emocjonalny. Nie wiadomo, dlaczego pałac bagatelizuje fakt, że  ona prawie umarła w Afryce Południowej. Jest po prostu wykończona operacjami, które pozbawiły ją możliwości normalnego odżywiania się. Rozpaczliwie tęskniła za dziećmi, gdy była w RPA, ale była zbyt chora, aby wrócić do domu. W innej sytuacji nigdy nie zostawiłaby dzieci na tak długo”, podawano. 

Teraz jej ojciec postanowił przerwać milczenie. Co zdradził? 

Sprawdź też: Przetrzymywana wbrew własnej woli? Niepojące doniesienia o księżnej Monako Charlene

 Charlene Grimaldi, księżna Monako
Fot. AP/East News

Księżna Charlene i książę Albert 

Ojciec księżnej Charlene przerwał milczenie. Co dzieje się z jego córką? 

 Ojciec księżnej Charlene, Mike Wittstock, który na co dzień mieszka w Gauteng w RPA w najnowszej rozmowie z mediami potwierdził, że jego córka walczy o powrót do zdrowia i przechodzi przez trudne chwile. Ma stały kontakt ze swoją pociechą i rozmawiają przez telefon. Inna forma nie wchodzi w grę. Mike Wittstock nie mógł jej odwiedzić księżnej, ponieważ obawia się, że w ten sposób mógłby ją narazić na zakażenie koronawirusem. Jej organizm jest wycieńczony i podatny na każdą infekcję. 

„Ja też nie chciałem jej narażać na zakażenie. Ma za sobą tak wiele interwencji medycznych. Jest tak bardzo bezbronna”, opowiadał w News24. Ojciec księżnej Charlene wierzy, że córka wkrótce wróci do siebie.

Zdaje sobie sprawę, że jako zawodowa sportsmenka podejdzie do choroby zadaniowo. Wie przecież, że drzemie w niej ogromna siła, a trudne doświadczenia tylko ją umacniają. „Moja córka pływała po 20 kilometrów dziennie. Pamiętam to, w jaki sposób trenowała. Wiem, że ona jest twarda, przejdzie przez to wszystko i wróci znacznie silniejsza”, dodawał Mike Wittstock.  

Zobacz: Tak wyglądała najsmutniejsza panna młoda zanim została księżną. Uśmiech nie schodził jej z twarzy

EN_01349510_0013, Charlene Grimaldi, księżna Monako
Fot. NIVIERE-VILLARD/SIPA/SIPA/East News

Wideo

Z Vito Bambino na boisku do kosza! O kulisach nowego albumu, rodzicach i pierwszym roku w Warszawie...

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA: czy da się porównać uczucie pomiędzy mężczyzną a kobietą do tego łączącego matkę i dziecko? SARA JAMES najpierw podbiła Polskę, teraz podbija świat. Naszą sesję zrealizowaliśmy w jej ukochanym Los Angeles. ARKADIUSZ JAKUBIK: fantastyczny, wielokrotnie nagradzany aktor, rockandrollowiec o rodzinnych relacjach i myślowym ADHD. MAŁGORZATA SARAMONOWICZ w poruszającej rozmowie o życiu ze stwardnieniem rozsianym.