Robert Makłowicz, TVP, Telewizja Polska
Fot. Znak
O TYM SIĘ MÓWI

„Ludzie chcą nadal moje peregrynacje oglądać”. Robert Makłowicz wraca do telewizji! Jaki będzie jego nowy program?

Weronika Kostyra 1 sierpnia 2017 07:00
Robert Makłowicz, TVP, Telewizja Polska
Fot. Znak

Po 20 latach prowadzenia programów „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza” i „Makłowicz w podróży”, kilka miesięcy temu Robert Makłowicz opuścił TVP w atmosferze skandalu. Powodem była krytyka spotu reklamowego Telewizji Polskiej, w którym zmanipulowano wypowiedź Makłowicza. Po tej uwadze podróżnik został natychmiast zwolniony i zagrożono mu pozwem sądowym.

Robert Makłowicz wraca do telewizji

Na szczęście pojawiła się dobra wiadomość dla fanów elokwentnego krytyka kulinarnego. Jak podał „Fakt” Robert Makłowicz wróci wkrótce do telewizji do stacji TVN. Będzie prowadził nowy program „Makłowicz w drodze” o formule bardzo podobnej do tej, do czego przyzwyczaił widzów. W pierwszych odcinkach programu odwiedzi Ukrainę, Austrię i Serbię:

Rzecz jasna cieszę się, że będę mógł w TVN robić rzeczy podobne do tych, które wcześniej niemal przez dwadzieścia lat przygotowywałem dla TVP. Dostałem multum listów z zachętą do kontynuowania podróży i dalszego pokazywania świata od kuchni, czyli ludzie chcą nadal moje peregrynacje oglądać. I tak właśnie będzie”.

Robert Makłowicz o odejściu z TVP

W wywiadzie z Agnieszką Kublik dla „Gazety Wyborczej” Robert Makłowicz odniósł się niedawno do rozstania z TVP:

Cóż znaczy jeden program wobec wieczności, a nawet teraźniejszości? Przecież ktoś chciał mnie zrobić w konia. Nie żałuję, ale jest mi przykro, bo pracę stracili również współtwórcy programu, stracili ją przeze mnie, można powiedzieć. Ale nie mają żalu, na moim miejscu zachowaliby się podobnie. Jacek Kurski w ogóle mi się z jedzeniem nie kojarzy. Z cynizmem mi się kojarzy, bo przecież nie z wiarą. Ten przekaz jest szyty grubymi nićmi i raczej obraża ludzi myślących”.

Zobacz także: Robert Makłowicz niedawno stracił pracę w TVP. Teraz w gorzkich słowach komentuje sytuację w stacji: „Propaganda jest urzekająca”

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.