Robert Kennedy
Fot. Mads Madsen / mediadrumworld.com/EAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Wnuczka Roberta Kennedy’ego i jej ośmioletni syn utonęli w zatoce Chesapeake

Kolejna ofiara klątwy Kennedych?

Ksenia Krasko 4 kwietnia 2020 14:35
Robert Kennedy
Fot. Mads Madsen / mediadrumworld.com/EAST NEWS

Zachodnie media kilka dni temu poinformowały o zaginięciu Maeve Kennedy McKean, wnuczki senatora Roberta Kennedy’ego. Kobietę po raz ostatni widziano w czwartek, gdy wraz z 8-letnim synem pływała w kajaku po zatoce Chesapeake niedaleko Annapolis. Rodzina potwierdziła ich śmierć.

Maeve Kennedy, wnuczka Roberta Kennedy, nie żyje

Maeve Kennedy McKean wraz z rodziną przeprowadziła się na czas kwarantanny do domu swojej matki Kathleen, znajdującym się na brzegu zatoki Chesapeake. Jak podaje stacja BBC, powołując się na słowa męża zaginionej, 40-letna Maeve i ośmioletni Gideon mieli popłynąć po piłkę, która wpadła do wody.

Prawdopodobnie oddalili się zbyt daleko od brzegu, wypływając z zatoki na otwartą przestrzeń. Ze względu na silny wiatr i wysokie fale, wnuczka Roberta Kennedy’ego nie mogła poradzić sobie z kajakiem, kiedy się przewrócił. Po kilku dniach poszukiwań, Kathleen Kennedy Townsend poinformowała USA Today, że jej córka oraz wnuk nie żyją.

Klątwa Kennedych

Maeve Kennedy, z wykształcenia prawniczka, była wnuczką Roberta Kennedy’ego. Amerykańska prasa od razu powróciła do pogłosek o klątwie, która spoczywa na tej rodzinie, od pokoleń nękanej przez różne nieszczęścia.

John F. Kennedy, 35. prezydent USA, został zastrzelony w Dallas w 1963 roku, a Robert F. Kennedy pięć lat później w Los Angeles. Ich starszy brat zmarł podczas tajnej misji wojskowej, a siostra zginęła w katastrofie lotniczej.

David, syn Roberta Kennedy’ego, zmarł w wyniku przedawkowania kokainy w 1984 roku. Jego drugi syn Michael w 1997 roku podczas jazdy na nartach uderzył w drzewo.

W 1999 roku John F. Kennedy Junior, jego żona i siostra zginęli w katastrofie lotniczej. W 2019 roku z powodu przedawkowania narkotyków zmarła 22-letnia wnuczka Roberta, Saoirse Kennedy-Hill. 

Meve Kennedy McKean z rodziną

Maeve Kennedy McKean
Fot. Getty Images

Robert F. Kennedy z rodziną

Rodzina Kennedych, Robert Kennedy z dziećmi i żoną
Fot. East News

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.