Lara Gessler, Magda Gessler VIVA! 2019
Fot. fot Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Nazwisko mamy przynosi Larze Gessler wiele szkód: „Masz zawód córka, cokolwiek byś nie zrobił”

W przeszłości nie przyznawała się do tego, jak się nazywa

Rafał Kowalski 30 czerwca 2022 12:59
Lara Gessler, Magda Gessler VIVA! 2019
Fot. fot Marta Wojtal

Lara Gessler jest właścicielką Pracowni Lary, czyli przestrzeni kulinarnej służącej do szkoleń i wspólnego gotowania. Jest też współwłaścicielką jednej z warszawskich cukierni i autorką kilku książek. Niestety dla wielu osób to wciąż za mało, by stwierdzić, że córka Magdy Gessler mocno pracuje na swoje nazwisko. Sama Lara dostrzega negatywne strony posiadania nazwiska mamy…

Lara Gessler o swoim nazwisku. Jakie ma wady?

Gdy rodzice są znanymi restauratorami, wiele rzeczy w życiu będzie z góry określonych. Przekonuje się o tym Lara Gessler – córka Magdy i Piotra Gesslerów – która w najnowszym wywiadzie wyznała się, dlaczego czasami nazwisko znanej mamy jej ciąży. „Jeśli w rodzinie jest osoba znana z szerokich mediów, bo tak to trzeba nazwać, to cokolwiek ty robisz, jeśli to nie jest przeznaczone dla szerokiej publiczności, jest to bez znaczenia, jest to niewystarczające. Tak jakby każdy miał chcieć być w tych samych mediach. No po prostu jest tu bardzo dużo niesprawiedliwego traktowania bez ciekawości ludzkiej, bo to jest tak, że oni po prostu sobie zakładają, a dobra, czyli robi to samo, to jej matka załatwiła, to coś tam. Po prostu jest bardzo dużo w tym niesprawiedliwości bez tej ciekawości właśnie. Brakuje mi tutaj przychylności interpretacji i w ogóle ciekawości”, powiedziała w wywiadzie z Magdą Mołek.

Lara wielokrotnie odczuła to, że ludzie nie chcą poznać jej i jej sukcesów. Od razu bywa oceniana przez pryzmat bycia czyjąś córką. „Jeśli chodzi o szkody, które robi nazwisko Gessler, to przede wszystkim absolutnie wykreśla przychylność interpretacji. Totalnie. W sensie jest negatywna. Masz zawód córka, choćbyś cokolwiek nie zrobił, jakiegokolwiek tytułu naukowego nie miał, to w ogóle nie ma znaczenia, bo wszystko się wydaje banalne wobec czegoś, co zna szeroka Polska", usłyszeliśmy w wywiadzie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lara Gessler zdradziła, dlaczego rozstała się z pierwszym mężem: „Zabrakło ognia intelektualnego”. Już 2 tygodnie po ślubie restauratorka wiedziała, że popełniła błąd

Co niezrozumiałe dla Lary, niektórzy dziwią się, że musi i chce ona pracować…„No straty są, straty są spore, bo straty przede wszystkim dotyczą założeń, czyli znowu dotyczą tego, co ludzie lubią myśleć. Ludzie mają wyobrażenie, że kiedy masz taką mamę jak ja, to żyjesz jak na dworze królewskim. To znaczy nie musisz pracować, nie musisz nic robić. Ktoś mi jakiś czas temu napisał: "Boże, to ty pracujesz?" Tak jakby: "Ale po co?". Ja mówię, naprawdę zaskakujące jest to w ogóle pytanie”, przyznaje żona Piotra Szeląga.

Lara Gessler, VIVA! 24/2019
Fot. Marta Wojtal

Lara Gessler nie przyznawała się do nazwiska mamy i taty

Okazuje się, że był czas w życiu Lary, gdy podczas nabierania pierwszych doświadczeń w kuchni i restauracji, często nie przyznawała się do swojego nazwiska. Uważała, że w ten sposób sobie nie zaszkodzi. „Jako córka właścicieli restauracji nie czułam się równo traktowana z całą resztą ekipy knajp, w których pracowałam. Zdarzało mi się nie przyznawać za dużo do tego, że mam rodziców restauratorów . I dlatego od 12. roku życia zaczęłam pracę w różnych knajpach, żeby zapracować na bycie częścią zespołu. Bo tak jest najfajniej”, powiedziała VIVIE.pl Lara Gessler kilka lat temu podczas sesji.

Wiedzieliście, że Lara może się tak czuć? 

CZYTAJ TEŻ: Poznała go dzięki mamie, jest w drugiej ciąży. Tak rodziła się miłość Lary Gessler do Piotra Szeląga. Za zakochanymi aż dwa śluby

Lara Gessler, Viva! 10/2019
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.