Natalia Lesz
Fot. East News
Z ŻYCIA GWIAZD

„Odeszłam, żeby ratować życie”. Natalia Lesz przeżyła koszmar w szkole baletowej…

Jej historia jest wstrząsająca!

Rafał Kowalski 4 lipca 2018 12:13
Natalia Lesz
Fot. East News

Zanim Natalia Lesz została piosenkarką i nagrała dwie solowe płyty, aż siedem lat spędziła w warszawskiej szkole baletowej. Do tej pory artystka nie opowiadała jednak szczegółowo o tym, co spotkało ją w tamtym czasie. Aż do teraz. Okazuje się, że wokalistka wielokrotnie była poniżana przez swoich nauczycieli, czego konsekwencje odczuwa do dziś...

Natalia Lesz o trudnym czasie w szkole baletowej

Wokalistka wyznała, że pracownicy szkoły kontrolowali wygląd wszystkich uczniów. Każde odstępstwo od przyjętych norm było surowo karane. „W każdy wtorek i czwartek odbywało się publiczne ważenie, staliśmy gęsiego, pani profesor zapisywała wynik. Sprawdzali nam też notatniki, w których zapisywałyśmy jadłospis. Pamiętam, jak powiesili karteczkę na bufecie: 'Klasa IV a nie ma wstępu do bufetu'. Wygląd zawsze miał wpływ na ocenę z egzaminu z tańca klasycznego. Gdy poszłam do dyrektor artystycznej i powiedziałam, że straciłam okres, wyśmiała mnie. Ta kobieta wciąż pracuje w tej szkole”, opowiedziała Lesz w Dużym Formacie.

Natalia Lesz zrezygnowała z nauki baletu po 7 latach. Niestety, jak przyznaje, skutki swojego pobytu  w szkole odczuwa do dziś. „Pod koniec ważyłam 38 kilogramów przy 165 cm wzrostu. Odeszłam w siódmej klasie, żeby ratować życie. Po tym wydarzeniu szkoła zrezygnowała z publicznego ważenia, a ja wciąż pracuję nad tym, by w pełni akceptować swoje ciało. Po raz pierwszy czuję się na tyle silna i gotowa, by o tym opowiedzieć”, dodała wokalistka.

Podziwiamy Natalię za odwagę, dzięki której zdobyła się na szczere wyznanie. Może pomoże ono zawalczyć o siebie innym młodym dziewczętom, które są w podobnej sytuacji? Mamy taką nadzieję. 

Natalia Lesz
Fot. East News

Natalia Lesz
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.