Natalia Kukulska, VIVA!  listopad 2017
Fot. Marlena Bielińska
O tym się mówi!

Natalia Kukulska przerwała milczenie w sprawie Natalii Niemen. Nie mogła już dłużej czekać

"Nie można powiedzieć, że Natalia nie potrafi śpiewać"

Aleksandra Frankowska 7 czerwca 2024 10:51
Natalia Kukulska, VIVA!  listopad 2017
Fot. Marlena Bielińska

Po Festiwalu w Opolu nie milkną echa krytyki w związku z występem Natalii Niemen, która zaśpiewała piosenki swojego ojca. Wiele gwiazd stanęło jednak w obronie artystki. Głos zabrała również Natalia Kukulska, która jest blisko związana z Niemen. Nie mogła dłużej milczeć.

Natalia Kukulska stanęła w obronie Natalii Niemen

Córka Czesława Niemena podczas Festiwalu w Opolu wykonała utwory swojego taty. Niestety jej aranżacja spotkała się z falą krytyki. W jej obronie stanęło wiele gwiazd, w tym również Natalia Kukulska. Córka Anny Jantar nie kryła oburzenia i podkreśliła, że Natalia Niemen jest wspaniałą artystką o wyjątkowym talencie.

ZOBACZ TEŻ: Anna Dymna z wyjątkowym odznaczeniem! Aktorka została honorową obywatelką Krakowa

"Jej muzykalność jest po prostu powalająca. I oczywiście, jak jest tych utworów więcej może być to trudne w odbiorze. Ale szalenie ją doceniam, bo jeżeli chodzi o kunszt, nie można powiedzieć, że Natalia nie potrafi śpiewać. Ma wspaniałe poczucie rytmu, śpiewa niezwykle czysto, ma świetną intonację, genialną emisję, może z głosem robić, co chce (...). Są artyści, którzy zostają docenieni dopiero później, tak było z jej ojcem Czesławem Niemenem (...). Trzeba mieć mocną skórę, żeby to wytrzymać. Jestem blisko związana z Natalią i bardzo ją wspieram" - mówiła Kukulska w rozmowie z Plejadą.

W komentarzach fani również wspierają Natalię Niemen, której wykonanie utworów ojca uważają za oryginalne i wyjątkowe. Niezwykła wrażliwość, jaka płynie z twórczości Niemen, dotyka głęboko wiele osób. Jej głos jest naprawdę wyjątkowy.

Ania Rusowicz, Natalia Niemen, Katarzyna Wodecka-Stubbs, VIVA! 10/2024
Fot. Rafał Masłow

Natalia Kukulska broni również innych artystów

Tegoroczne Opole rzeczywiście spotkało się ze sporą ilością krytyki. Aranżacje Adama Sztaby również zostały skomentowane w sposób negatywny. Kukulska i wokół tego nie przeszła obojętnie. Plejadzie opowiedziała wprost, co myśli o koncercie przygotowanym przez Sztabę i jego orkiestrę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niespodziewane wieści o Irenie Santor. Artystka ponownie musiała trafić do szpitala

"Trochę śmieszą mnie opinie, że nie można ruszać aranżacji utworów. Po pierwsze - muzyka to jest połączenie dźwięków, to są różne wrażliwości, my artyści możemy ją aranżować, jak chcemy i nikt nie ma prawa mówić nam, jak to robić. Ponieważ słyszałam różne, kompletnie skrajne głosy na ten temat, od majstersztyku i mistrzostwa Adama Sztaby, poprzez krytykę, że tego nie wolno. W muzyce można wszystko. Nie wszystko się musi podobać" - mówi artystka. 

Natalia Kukulska, Adam Sztaba
Fot. Natasza Mludzik/TVP/East News

Jak widać, artyści jednoczą siły i każdy z nich dostrzega piękno w wykonaniach swoich kolegów. Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. Natalia Kukulska zaprezentowała wspaniałą postawę. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.