Najdroższe, najpiękniejsze, najbardziej spektakularne…

Weronika Bruździak-Gębura 3 grudnia 2016 14:15

„Ach, co to był za ślub!”, chciałoby się powiedzieć. I mimo że niektóre par z naszego zestawienia nie są już razem, te ślubne uroczystości pamiętają wszyscy. Wydano na nie miliony dolarów, bawiły się setki gości, a sceneria zapierała dech w piersiach… Zobaczcie, które śluby na stałe zapisały się na kartach historii!  

1/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Lady Diana
Copyright @East News
1/8

Książę Karol i Diana Spencer pobrali się w lipcu 1981 roku. Został okrzyknięty ślubem stulecia, a suknia Diany uznana za jedną z najpiękniejszych projektów wszech czasów. Była zrobiona z jedwabiu i tafty. Zdobiło ją 10 tysięcy cekinów i pereł. Imponowała 8-metrowym trenem.

2/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Celine Dion
Copyright @East News
2/8

Ślub Celine Dion i Rene Angeliliego w bazylice Notre Dame w Montrealu był transmitowany na żywo w kanadyjskiej telewizji zimą 1994 roku. Gwiazda miała na sobie suknię z 6-metrowym trenem. Uszycie jej zajęło ponad tysiąc godzin. Tiara, którą Dion miała na głowie, była ozdobiona dwoma tysiącami kryształów.

3/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Liza Minnelli
Copyright @East News
3/8

Małżeństwo Lizy Minnelli i Davida Gesta przetrwało tylko rok. Mimo to ich wesele z 2002 roku przeszło do historii. Ceremonia kosztowała 3,5 miliona dolarów. Wśród 850 gości bawili się Michael Jackson, Joan Collins i Elizabeth Taylor.

4/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Tom Cruise
Copyright @
4/8

Ślub Toma Cruise’a i Katie Holmes w listopadzie 2006 roku kosztował 3,5 miliona dolarów. Impreza odbyła się w wynajętym zamku we Włoszech. Uświetnił ją występ Andrea Bocelliego i pokaz fajerwerków. Wśród gości znaleźli się Will Smith i Jada Pinkett-Smith oraz Jennifer Lopez.

5/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Chelsea Clinton
Copyright @
5/8

W 2010 Chelsea Clinton poślubiła bankiera Marca Mezvinsky’ego. Ceremonia odbyła się w Nowym Jorku. Nie wiadomo, ile dokładnie kosztowała – podobno od 3 do 5 milionów dolarów. Panna młoda wystąpiła w sukni projektu Very Wang.

6/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Księżna Kate
Copyright @
6/8

Transmisję ślubu Kate Middleton i księcia Williama obejrzały 23 miliony Amerykanów. Ceremonia odbyła się w kwietniu 2011 roku, 30 lat po ślubie Diany i księcia Karola. Podobno koszt tego wydarzenia przekroczył 34 miliony dolarów. Na imprezie bawili się Victoria i David Beckham, ówczesny premier Wielkiej Brytanii - David Cameron oraz Elton John z mężem.

7/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Michael Jordan
Copyright @East News
7/8

Michael Jordan poślubił swoją wieloletnią dziewczynę Yvette Prieto w kwietniu 2013 roku. Powiedzieli sobie „tak” przed grupą 300 gości, których zaprosili na Florydę. Następnie odbyło się przyjęcie, a do państwa młodych dołączyło 1500 kolejnych osób! Impreza odbyła się w namiocie o powierzchni większej niż 40 tysięcy metrów kwadratowych. Niektórzy twierdzą, że było to największe wesele w historii. Kosztowało 10 milionów dolarów!

8/8
Najpiękniejsze Śluby Gwiazd Elton John
Copyright @East News
8/8

Ślub Eltona Johna i Davida Furnisha odbył się w 2014 roku. Para była ze sobą już ponad 20 lat. Ceremonia odbyła się w 9 rocznicę zawarcia przez nich związku partnerskiego. Była skromna: uczestniczyło w niej tylko 50 gości, wśród których była Elizabeth Hurley, Ozzy i Sharon Osbourne oraz Ed Sheeran. Para nie zapomniała o dziennikarzach, którzy czekali przed wejściem – wysłali im słynne brytyjskie babeczki i kawę.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?