Weronika Bruździak-Gębura 28 września 2016 16:05
1/12
Najbogatsi Aktorzy Forbes
Copyright @East News, Getty Images
1/12

Magazyn Forbes po raz kolejny opublikował ranking najlepiej zarabiających aktorów na świecie. Jest sporo niespodzianek. Trzykrotny zwycięzca poprzednich edycji tym razem został daleko w tyle, a aktor bez żadnej ważnej nagrody podwoił swoje zarobki z zeszłego roku i zdeklasował rywali. Kto wygrał? Odpowiedź na końcu galerii!

 

Polecamy też: Nie tylko Jennifer Lawrence i Julia Roberts. Które aktorki zarabiają najwięcej? Ta lista zaskakuje

2/12
Brad Pitt
Copyright @East News
2/12

Ostatnie miejsce zajął Brad Pitt, który zarobił 31,5 miliona dolarów. Głównie dzięki filmowi „Big Short”, w którym zagrał główną rolę i którego był producentem. Film zarobił 133,3 miliony dolarów. Pitt zagrał też w „World War Z 2”, który wejdzie do kin w przyszłym roku.

3/12
Akshay Kumar
Copyright @Getty Images
3/12

Ostatnie miejsce tuż obok Pitta zajął „indyjski Jackie Chan” - Akshay Kumar.  Zarobił 31,5 miliona dolarów..Oprócz bycia gwiazdą Bollywood, Kumar gra też w reklamach, między innymi motorów Hondy.

4/12
Robert Downey Jr.
Copyright @Getty Images
4/12

Robert Downey Jr. w zeszłym roku zajął pierwsze miejsce– zarobił wtedy 80 milionów dolarów. W tym roku spadł na 9 miejsce z zarobkami na poziomie 33 milionów dolarów, które zgarnął za ponowne wcielenie się w rolę Iron Mana w filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” oraz za reklamy HTC.

5/12
Shah Rukh Khan
Copyright @Getty Images
5/12

Tyle samo co Downey Jr. zarobił kolejny aktor z Bollywood – Shah Rukh Khan. Zachodniej publiczności znany jest przede wszystkim z filmu „Czasem słońce, czasem deszcz”.

6/12
Vin Diesel
Copyright @Getty Images
6/12

Kolejne miejsce to Vin Diesel. Oprócz udziału w kolejnej, ósmej już części „Szybkich i Wściekłych” jako Dominic Toretto, w tym roku zagrał też w „Strażnikach Galaktyki 2”, która wejdzie do kin w 2017 roku. Część pieniędzy zarobił promując Facebook Live – jego profil ma ponad 100 milionów obserwujących. Łącznie Diesel zarobił w tym roku 35 milionów dolarów.

7/12
Ben Affleck
Copyright @Getty Images
7/12

Ben Affleck z 43 milionami na koncie uplasował się na miejscu szóstym. Najwięcej zgarnął dzięki roli Batmana w filmie „Batman vs. Superman: Świt sprawiedliwości”. Film zarobił 870 milionów dolarów. Affleck oprócz Oscara i Złotego Globa, ma na koncie też trzy Złote Maliny.

8/12
Johnny Depp
Copyright @Getty Images
8/12

Pięć milionów więcej (48 mln) zarobił świeżo rozwiedziony Johnny Depp. Ponownie wcielił się w role Jacka Sparrowa i Szalonego Kapelusznika – zagrał w kolejnych częściach wielkich hitów: „Piratów z Karaibów” oraz „Alicji po drugiej stronie lustra”.

9/12
Tom Cruise
Copyright @Getty Images
9/12

Czwarte miejsce to kontrowersyjny scjentolog, Tom Cruise i jego 53 miliony dolarów. To głównie zasługa dwóch sequeli - „Mission: Impossible”, gdzie ponownie wcielił się w rolę Ethana Hunta oraz „Jack Racher: Nigdy nie wracaj”.

10/12
Matt Damon
Copyright @Getty Images
10/12

Na podium znalazł się Matt Damon. Zgarnął 55 milionów dolarów, między innymi za rolę Marka Watneya, który utknął na Marsie w filmie „Marsjanin”. Oprócz tego, ponownie zagrał Jasona Bourne'a i zagrał w chińsko-amerykańskiej produkcji „Wielki mur”, która wejdzie do polskich kin pod koniec stycznia 2017 roku.

11/12
Jackie Chan
Copyright @Getty Images
11/12

Drugie miejsce zdobył Jackie Chan. Jednak król kina akcji swoje 61 milionów dolarów zdobył wcale nie dzięki grze aktorskiej, ale głównie dzięki produkowaniu kasowych chińskich hitów, takich jak „Wojna Imperiów” czy „Chiński zodiak”.

12/12
Dwayne Johnson
Copyright @Getty Images
12/12

W rankingu zwyciężył Dwayne „The Rock” Johnson, który w zeszłym roku zarobił 64 miliony dolarów. Nigdy nie dostał Oscara, Złotego Globu ani innej ważnej nagrody. Gra głównie w filmach akcji. Ciężko się dziwić - ma prawie dwa metry, jego mięśnie ważą prawie 120 kilogramów i tak jak jego ojciec i dziadek jest wrestlerem. W tym roku zagrał między innymi w kolejnej części „Szybkich i wściekłych” czy w kinowej wersji „Słonecznego patrolu”. Szerszej publiczności znany jest głównie dzięki roli Króla Skorpiona z filmu o tym samym tytule.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.