Monika Mrozowska o narodzinach czwartego dziecka i zagrożonej ciąży
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Monika Mrozowska opowiedziała o porodzie i pokazała urocze zdjęcia synka! 

„Nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta”

Redakcja VIVA! 24 stycznia 2021 11:51
Monika Mrozowska o narodzinach czwartego dziecka i zagrożonej ciąży
Fot. TOMASZ URBANEK/Dzien Dobry TVN/East News

Kilka dni temu Monika Mrozowska po raz czwarty została mamą. Aktorka i jej partner, powitali na świecie synka. Gwiazda serialu „Rodzina zastępcza” wraz z maleństwem wróciła już do domu i wspólnie z najbliższymi może się cieszyć najpiękniejszymi chwilami. Aktorka opowiedziała o porodzie i podzieliła się z fanami pierwszymi fotografiami synka. Jest cudowny!

Monika Mrozowska o narodzinach czwartego dziecka

Syn Moniki Mrozowskiej i producenta eventów, Macieja Auguścika-Lipki przyszedł na świat 19 stycznia. Jako pierwszy informację o narodzinach maleństwa podał dumny tata.

„Nazywam się Lucjan ale i tak pewnie wszyscy będą na mnie mówić Lucek‍. No to teraz zaczynamy zamieszanie i pewnie zmienię czyjeś życie o 180 stopni. Czuję wdzięczność i mega spokój. Cytując słowa: "Znam wreszcie lepszą wersję siebie, niech serce mnie niesie, a ty w nie wlej się". Monika, jesteś częścią tego kosmicznego zamieszania. Dziękuję za wytrwałość, siłę i wszystko, co najlepsze ”, napisał na Instagramie.

Monika Mrozowska w jednym z wywiadów wyznała, że podobnie jak przy poprzednich ciążach, teraz także planuje urodzić poprzez cesarskie cięcie.

„Daje mi to poczucie bezpieczeństwa, że będę dokładnie znała dzień i godzinę, kiedy się to odbędzie ”, mówiła w rozmowie z Marcinem Cejrowskim dla Plejady. Wtedy także wyznała, że jej ciąża była ciążą podwyższonego ryzyka.

„Była to ciąża podwyższonego ryzyka, dlatego niemal do samego końca nie chciałam o niej rozmawiać. Całe szczęście po kilku tygodniach niepewności okazało się, że mój synek jest zdrowy i pięknie się rozwija”, mówiła.

Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem. Lucek jest już na świecie i właśnie wrócił razem z mamą do domu.  Monika Mrozowska w zamieściła na Instagramie poruszający post, w którym opowiedziała o narodzinach maleństwa. 

,,19.01.2021 przyszedł na świat Lucjan Maciej A.L❤️ A ponieważ poród odbywał się przez cc i był planowaną operacją podwyższonego ryzyka ( stan po 3 cc) to chciałabym przede wszystkim podziękować tym wpisem wszystkim osobom, które przyczyniły się do szczęśliwego finału, który nastąpił we wtorek dokładnie o 8:50...", napisała aktorka.

Gwiazda podziękowała lekarzom za ogromne wsparcie. ,,Przede wszystkim chciałabym mocno wyściskać dr n. med. Wojciecha Grabowskiego, który...prowadził moją drugą ciąże z Jagodą, odbierał poród Józka oraz prowadził większą cześć ostatniej, czwartej ciąży... To on poza profesjonalnym podejściem do wykonywanego zawodu... zawsze potrafił mnie uspokoić, podnieść na duchu i zapewnić, że „wszystko będzie dobrze” 🙏 To również on, ze względu na covidową sytuację, która uniemożliwiłaby mu samodzielne odebranie porodu, przekazał mnie w ręce dr hab. n. med. Tadeusza Issata z @instytut_matki_i_dziecka mówiąc : „Mam do niego zaufanie. To jedyny lekarz, któremu w takiej sytuacji, oddałbym własną żonę...” 😊😭 Cudownie jest słuchać, gdy ludzie mówią o sobie w ten sposób", kontynuowała. 

Aktorka nie kryje swojego wzruszenia i wdzięczności dla medyków, Instytutu Matki i Dziecka i całego personelu. 

,,I tak trafiłam do dr Tadeusza Issata ( któremu też dziękuję po stokroć 😊), który pięknie doprowadził mnie do końca ciąży i... razem z zespołem fantastycznych osób 🙏 dokonał w moim przekonaniu, rzeczy niemożliwej... Tak poprowadził cc, że przy mocno ograniczonej możliwości pozytywnego finału ( była przygotowana nawet krew do ewentualnej transfuzji 😔) cała operacja zakończyła się z wynikiem mojej minimalnej utraty krwi ( raptem 350 ml 😱), 10 punktów w skali Apgar 💪💪💪 dla młodego oraz... moim totalnym wzruszeniem , „rozklejeniem się” i powtarzaniem jak mantra „dziękuję, dziękuję, dziękuję”... Pobyt na oddziale... był jednym z przyjemniejszych doznań tego typu. To niesamowite jak wiele zależy od ludzi ❤️ ich empatii, wrażliwości i wsparcia ❤️ (...) Ta nasza droga z Luckiem, nie była taka prosta, ale potrafię docenić ile mieliśmy w tym wszystkim szczęścia... ❤️", zakończyła gwiazda. 

Luckowi i jego dzielnej mamie życzymy wszystkiego najlepszego!  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.