Monika Jaruzelska, VIVA! listopada 2018, 23/2018
Fot. Piotr Porębski
O TYM JEST GŁOŚNO

Córka Wojciecha Jaruzelskiego skomentowała przemówienie Jarosława Kaczyńskiego!

Monika Jaruzelska: "Ku przestrodze"

Redakcja VIVA! 28 października 2020 10:30
Monika Jaruzelska, VIVA! listopada 2018, 23/2018
Fot. Piotr Porębski

W czwartek, 22 października zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał przerwanie ciąży w przypadku ciężkiego lub śmiertelnego uszkodzenia płodu za niezgodne z Konstytucją RP. Ok. 98% aborcji w Polsce wykonywane właśnie w związku z tymi przesłankami. Orzeczenie TK wejdzie w życia wraz z jego publikacją. Od kilku dni na ulicach setek polskich miast trwają masowe protesty. Biorą w nich udział setki tysięcy oburzonych obywatelek i obywateli. Podczas gdy tłumy wyrażają swój sprzeciw oraz złość, większość rządzących nieustająco milczała. Aż do wczoraj. 

Jarosław Kaczyński wzywa do obrony kościołów

We wtorek, 27 października Jarosław Kaczyński przerwał milczenie. Wygłosić on oficjalne stanowisko partii rządzącej w sprawie masowych protestów na ulicach polskich miast. "Te demonstracje będą kosztowały życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich nawołują, i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa, poważnego przestępstwa", powiedział. Wezwał także swoich zwolenników do działań, co najprawdopodobniej doprowadzi do zaognienia konfliktu. "Trzeba się temu przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale także obowiązek obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Za wszelką cenę. Wzywam wszystkich członków PiS i tych, którzy nas wspierają do tego, żeby wzięli udział w obronie Kościoła".

Monika Jaruzelska komentuje wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego

Mało kto przeszedł obok wczorajszego przemówienia prezesa PiS obojętnie. Pod opublikowanym na Facebooku wystąpieniem posypały się komentarze oburzonych internautów. Odnieśli się do niego także politycy, działacze społeczni, publicyści, celebryci czy też artyści. Przemówienie skomentowała także Monika Jaruzelska, córka gen. Wojciecha Jaruzelskiego. Podobnie, jak wielu internautom, przyszła jej na myśl pewna analogia. "Ku przestrodze. Tylko, że wtedy nie byliśmy w pełni suwerennym Państwem", napisała na Twitterze. W poście opublikowała także słynne orędzie swojego ojca z 1981 roku. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!