Michalina Manios z topmodel co dziś robi
Fot. Jan KUCHARZYK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Chciała być modelką, dziś uczy szwedzkiego. Michalina Manios już tak nie wygląda

11 lat temu poznaliśmy ją jako pierwszą transpłciową uczestniczkę Top model

Rafał Kowalski 2 grudnia 2022 14:00
Michalina Manios z topmodel co dziś robi
Fot. Jan KUCHARZYK/East News

Kiedy Michalina Manios pojawiła się w programie Top Model, w Polsce zawrzało. Pierwsza transpłciowa uczestniczka z oszałamiającą urodą udowodniła, że można łamać stereotypy i próbować swoich sił, jeśli tylko chce się realizować marzenia. Czym teraz zajmuje się Michalina Manios? Czy wciąż ma coś wspólnego z modelingiem? W pewnym momencie postanowiła zrobić życiową woltę i opuściła Polskę!

Michalina Manios w programach Top model i The Voice. Stare zdjęcia

Widzowie poznali Michalinę w 2011 roku, gdy pokazano w telewizji zapis castingu do drugiej edycji Top model. Pochodząca z małego miasta o nazwie Szadek 22-latka nie ukrywała przed jurorami, że różni się od większości swoich rówieśników. „Od urodzenia miałam drobny defekt, który wymagał naprawy. Mój organizm wytwarzał zarówno gonady męskie, jak i żeńskie. To był hermafrodytyzm. Długo się męczyłam, zanim doszłam do tego, co jest teraz”, mówiła nawiązując do przebytej cztery lata wcześniej korekty płci.

Program sprawił, że wschodząca gwiazda i modelka zaczęła spotykać się z przyjemnym odbiorem i masą komplementów. Zupełnie inaczej, niż było, gdy miała kilkanaście lat. „Czułam się tak jakbym była zbrodniarzem, rzeczą, śmieciem. Bywało, że czekałam aż skończą mnie kopać, pluć na mnie i wyzywać. Próbowałam nie płakać, bo łzy tylko potęgowały ich agresję.", mówiła pełna emocji w magazynie Show.

Michalina Manios, 2011

MIchalina Manios, top model 2011
Fot. Bartosz KRUPA/East News
MIchalina Manios, top model 2011
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Ostatecznie jurorzy byli zgodni, że Michalina zasługuje na udział w finale Top model. Choć polubili ją i widzowie, to ostatecznie modelka zajęła w hicie TVN najniższe na podium - 3. miejsce.

Mijały kolejne miesiące i lata, a Michalina bardziej, niż pracy na wybiegach, zapragnęła śpiewać. „Tak naprawdę muzyka jest moją pierwszą pasją, ponieważ już od dziecka lubiłam śpiewać i brałam nawet udział w konkursach i festiwalach wokalnych, dlatego zawsze marzyłam aby kiedyś zabłysnąć na estradzie i nadal te marzenia we mnie drzemią, dlatego cały czas pracuję nad swoim wokalem”, tłumaczyła portalowi Wałbrzyszek.com. Publiczność miała okazję podziwiać talent wokalny Michaliny zarówno w programie Dzień Dobry TVN, jak i The Voice of Poland. W show Dwójki niestety żaden z jurorów się nie odwrócił.

Z kolei świat modelingu bardzo zawiódł początkującą modelkę. „Tam najczęściej ludzie żyją w sfałszowanej tożsamości, pozbawionej integralności. Wszystko dzieje się na pokaz, ludzkie rzadko są tymi w rzeczywistości, których obserwujemy na okładkach gazet czy na ekranie. Zakładają maski, tworząc iluzje idealnego życia, pokazując się z przyszytym sztucznym uśmiechem wśród ludzi, a często płacząc w zaciszu domowym... Dlatego moimi autorytetami jest Bóg i moja mama”, mówiła dla Wałbrzyszek.com.

Jeszcze do 2014 roku Michalina Manios pojawiała się na ściankach i imprezach show-biznesowych. To jedno z jej ostatnich zdjęć, które znaleźliśmy w agencjach fotograficznych. Później ulubienica publiczności zniknęła na dobre z mediów.

CZYTAJ TEŻ: 10 lat temu wygrała drugą edycję Top Model. Co dziś słychać u Olgi Kaczyńskiej? Okazuje się, że zrezygnowała z modelingu

Michalina Manios,
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Michalina Manios brunetką. Co za metamorfoza!

Z programu Top Model znamy Michalinę Manios w wersji blond. Teraz była modelka jest niemal nie do poznania. Na zdjęciach na Instagramie widzimy wysoką brunetkę o długich włosach i w grzywce. Takiej metamorfozy nikt się nie spodziewał. Sami nie możemy zdecydować, w której fryzurze wygląda lepiej. 

Michalina Manios mieszka w Skandynawii. Gdzie pracuje?

Zarówno modeling, jak i muzyka pozostały pasjami Michaliny Manios. Gwiazda TVN wyjechała jednak w okolicach 2015 roku do Szwecji i tak zarabia na czym innym. Najpierw doglądała ona rodzinnego biznesu, czyli firmy która budowała w Skandynawii ekologiczne domy z drewna. W pewnym momencie o działalności było głośno w mediach, bo bliskim Michaliny polska prokuratura zarzuciła szereg oszustw.

Dziś 32-letnia filolożka szwedzka uczy innych tego trudnego języka. Jak sama go poznała? „Zaczęłam będąc jeszcze w Polsce studiować skandynawistykę, a teraz przeprowadziłam się do Szwecji i studiuję na Uniwersytecie Sztokholmskim”, opowiadała w 2015 roku, jeszcze podczas nauki.

A jak mieszka się jej poza Polską? „Życie w Szwecji jest pełne spokoju i harmonii. Szwedzi są bardzo dokładni i solidni w swojej pracy, a także otwarci na inność, a równouprawnienie jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie dlatego można tam rozwijać się niemalże w każdym kierunku bez żadnych ograniczeń”, dodawała w rozmowie z lokalnym wałbrzyskim portalem.

Jesteście ciekawi, jak Michalina zmieniła się zewnętrznie? Zobaczcie jej najnowsze fotografie. Życzymy wszystkiego najlepszego. 

SPRAWDŹ TEŻ: Siedem lat temu Mateusz Jarzębiak wystąpił w Top model. Dziś zarabia na czymś zupełnie innym. Jak od show TVN zmienił się Góral? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.