Michalina Manios z topmodel co dziś robi
Fot. Jan KUCHARZYK/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Chciała być modelką, dziś uczy szwedzkiego. Michalina Manios już tak nie wygląda

Dekadę temu poznaliśmy ją jako pierwszą transpłciową uczestniczkę Top model

Rafał Kowalski 13 grudnia 2021 15:59
Michalina Manios z topmodel co dziś robi
Fot. Jan KUCHARZYK/East News

Program Top model doczekał się już dziesięciu edycji i każdą z nich zapamiętamy z innego powodu. Druga odsłona programu przyniosła nam między innymi zwycięstwo Olgi Kaczyńskiej oraz poznanie pierwszej polskiej transpłciowej uczestniczki show. Michalina Manios udowodniła, że niewiele jest w stanie ją złamać oraz, że ma wszystko, by zrobić międzynarodową karierę. Dlaczego dziś nie zajmuje się więc udziałem w pokazach?

Michalina Manios w programach Top model i The Voice. Stare zdjęcia

Widzowie poznali Michalinę w 2011 roku, gdy pokazano w telewizji zapis castingu do drugiej edycji Top model. Pochodząca z małej wsi o nazwie Szadek 22-latka nie ukrywała przed jurorami, że różni się od większości swoich rówieśników. „Od urodzenia miałam drobny defekt, który wymagał naprawy. Mój organizm wytwarzał zarówno gonady męskie, jak i żeńskie. To był hermafrodytyzm. Długo się męczyłam, zanim doszłam do tego, co jest teraz”, mówiła nawiązując do przebytej cztery lata wcześniej korekty płci.

Program sprawił, że wschodząca gwiazda i modelka zaczęła spotykać się z przyjemnym odbiorem i masą komplementów. Zupełnie inaczej, niż było, gdy miała kilkanaście lat. „Czułam się tak jakbym była zbrodniarzem, rzeczą, śmieciem. Bywało, że czekałam aż skończą mnie kopać, pluć na mnie i wyzywać. Próbowałam nie płakać, bo łzy tylko potęgowały ich agresję.", mówiła pełna emocji w magazynie Show.

Michalina Manios, 2011

MIchalina Manios, top model 2011
Fot. Bartosz KRUPA/East News
MIchalina Manios, top model 2011
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Ostatecznie jurorzy byli zgodni, że Michalina zasługuje na udział w finale Top model. Choć polubili ją i widzowie, to ostatecznie modelka zajęła w hicie TVN najniższe na podium - 3. miejsce.

Mijały kolejne miesiące i lata, a Marcelina bardziej, niż pracy na wybiegach, zapragnęła śpiewać. „Tak naprawdę muzyka jest moją pierwszą pasją, ponieważ już od dziecka lubiłam śpiewać i brałam nawet udział w konkursach i festiwalach wokalnych, dlatego zawsze marzyłam aby kiedyś zabłysnąć na estradzie i nadal te marzenia we mnie drzemią, dlatego cały czas pracuję nad swoim wokalem”, tłumaczyła portalowi Wałbrzyszek.com. Publiczność miała okazję podziwiać talent wokalny Michaliny zarówno w programie Dzień Dobry TVN, jak i The Voice of Poland. W show Dwójki niestety żaden z jurorów się nie odwrócił.

Z kolei świat modelingu bardzo zawiódł początkującą modelkę. „Tam najczęściej ludzie żyją w sfałszowanej tożsamości, pozbawionej integralności. Wszystko dzieje się na pokaz, ludzkie rzadko są tymi w rzeczywistości, których obserwujemy na okładkach gazet czy na ekranie. Zakładają maski, tworząc iluzje idealnego życia, pokazując się z przyszytym sztucznym uśmiechem wśród ludzi, a często płacząc w zaciszu domowym... Dlatego moimi autorytetami jest Bóg i moja mama”, mówiła dla Wałbrzyszek.com.

Jeszcze do 2014 roku Michalina Manios pojawiała się na ściankach i imprezach show-biznesowych. To jedno z jej ostatnich zdjęć, które znaleźliśmy w agencjach fotograficznych. Później ulubienica publiczności zniknęła na dobre z mediów.

CZYTAJ TEŻ: 10 lat temu wygrała drugą edycję Top Model. Co dziś słychać u Olgi Kaczyńskiej? Okazuje się, że zrezygnowała z modelingu

Michalina Manios,
Fot. Krzysztof Jarosz / Forum

Michalina Manios mieszka w Skandynawii. Gdzie pracuje?

Zarówno modeling, jak i muzyka pozostały pasjami Michaliny Manios. Gwiazda TVN wyjechała jednak w okolicach 2015 roku do Szwecji i tak zarabia na czym innym. Najpierw doglądała ona rodzinnego biznesu, czyli firmy która budowała w Skandynawii ekologiczne domy z drewna. W pewnym momencie o działalności było głośno w mediach, bo bliskim Marceliny polska prokuratura zarzuciła szereg oszustw.

Dziś 32-letnia filolożka szwedzka uczy innych tego trudnego języka. Jak sama go poznała? „Zaczęłam będąc jeszcze w Polsce studiować skandynawistykę, a teraz przeprowadziłam się do Szwecji i studiuję na Uniwersytecie Sztokholmskim”, opowiadała w 2015 roku, jeszcze podczas nauki.

A jak mieszka się jej poza Polską? „Życie w Szwecji jest pełne spokoju i harmonii. Szwedzi są bardzo dokładni i solidni w swojej pracy, a także otwarci na inność, a równouprawnienie jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie dlatego można tam rozwijać się niemalże w każdym kierunku bez żadnych ograniczeń”, dodawała w rozmowie z lokalnym wałbrzyskim portalem.

Jesteście ciekawi, jak Marcelina zmieniła się zewnętrznie? Zobaczcie jej najnowsze fotografie. Życzymy wszystkiego najlepszego. 

SPRAWDŹ TEŻ: Siedem lat temu Mateusz Jarzębiak wystąpił w Top model. Dziś zarabia na czymś zupełnie innym. Jak od show TVN zmienił się Góral? 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.