Michał Figurski, VIVA! lipiec 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE
Z życia gwiazd

Michał Figurski po udarze długo walczył o zdrowie. Tak dzisiaj wygląda

Czym zajmuje się dziennikarz?

Marta Nawacka 14 marca 2023 15:53
Michał Figurski, VIVA! lipiec 2016
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Jeszcze parę lat temu w życiu Michała Figurskiego nie wiodło się najlepiej. Dziennikarz i jego ówczesna żona, Odeta Moro, zmagali się z kryzysem w związku, który ostatecznie zakończył się ich rozstaniem. W tym samym czasie doskwierały mu również poważne problemy zdrowotne, a w 2015 roku przeszedł udar. Co dziś u niego słychać i jak wygląda? Zobacz, jak się zmienił!

Michał Figurski: udar, problemy ze zdrowiem i rozstanie z żoną

Michał Figurski i Odeta Moro uchodzili za udane i szczęśliwe małżeństwo. Oboje byli spełnionymi dziennikarzami, których łączyły wspólne zainteresowania. W 2003 roku para powitała na świecie córkę, Sonię. Niestety związek małżonków nie przetrwał i zakończył się w 2014 roku. „Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia, bardzo szybko wzięliśmy ślub. Szybko urodziła nam się wspaniała córka. Zbudowaliśmy dom. Nie myśleliśmy o tym, że trzeba w to włożyć trochę pracy, trochę cierpliwości. Tego zabrakło. I co do tego jesteśmy absolutnie zgodni", mówił dziennikarz w rozmowie z VIVĄ!.

Rozstanie z żoną było dla Michała Figurskiego niezwykle bolesne. „Mówi się, że rozwód to równie traumatyczne przeżycie jak śmierć bliskiej osoby. To koszmar, który nagle się spełnia. Jak po wylewie trochę nie pamiętam życia, podobnie jest z rozpadem rodziny. Mózg wycina”, zdradził. Jak się okazało, nie był to koniec przykrych doświadczeń w jego życiu. W 2015 roku dziennikarz przeszedł udar, który był wynikiem powikłań cukrzycowych.

„Nie czułem połowy ciała, postanowiłem pojechać do lekarza, oczywiście sam i samochodem. Jednak, kiedy wstałem z łóżka, przewróciłem się, zauważyłem też, że nie jestem w stanie normalnie mówić, lewa strona twarzy była kompletnie bez czucia, a kącik ust był opuszczony. Już wiedziałem, że to wylew, bo mój ojciec zmarł na zachłystowe zapalenie płuc, które było konsekwencją wylewu. Całe życie żyłem w strachu, że może mi się to przytrafić no i właśnie się stało", opowiadał w jednym z wywiadów. Michał Figurski chorował na cukrzycę wówczas już ponad 20 lat, jednak nie chciał się do tego przyznać, a wypieranie dolegliwości sprawiało, że coraz bardziej obciążony był jego organizm.

Czytaj też: Krzysztof Skiba jest już po rozwodzie. Członek zespołu Big Cyc wydał oświadczenie

Michał Figurski
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Michał Figurski w sesji dla magazynu VIVA!, 2016 rok

Michał Figurski: jak dziś wygląda i co u niego słychać?

W 2016 roku Michał Figurski przeszedł operację przeszczepienia nerki i trzustki. Jego stan zaczął się poprawiać, choć powrót do zdrowia zajął mu kilka lat. W tym czasie wspierała go rodzina oraz... była żona, Odeta Moro. „Pomimo rozwodu i czasami bardzo trudnych relacji mogę powiedzieć, że wciąż jesteśmy sobie bliscy. (...) Wciąż łączy nas bardzo wiele. I nie mam na myśli tylko dziecka. Byliśmy bardzo zaprzyjaźnieni ze sobą i niektórych rzeczy nie da się wymazać", mówił w rozmowie z VIVĄ!.

Stopniowo życie dziennikarza zaczęło się znów układać. W 2017 roku wrócił do prowadzenia porannych audycji w Antyradiu z Karoliną Korwin-Piotrowską, a w ubiegłym roku zajął stanowisko managera kreatywnego w Radiu ZET. W życiu prywatnym także mu się wiedzie. Michał Figurski związany jest z Magdaleną Kasprowicz, której oświadczył się w 2017 roku. „Michał nie widzi świata poza Magdą. Prawie codziennie czeka na nią pod biurem, aż skończy pracę i zabiera na romantyczne kolacje. Odnalazł prawdziwe szczęście i tak zwariował na jej punkcie, że zachowuje się jak zakochany nastolatek”, zdradziła Faktowi osoba z jego otoczenia. Z byłą żoną dzieli także opiekę nad córką, która jest jego oczkiem w głowie.

O ile jeszcze parę lat temu dziennikarz czasami pojawiał się na ściankach, dziś już tego unika i rzadko można go zobaczyć publicznie. Ostatnio jednak Michał Figurski pojawił się w Dzień Dobry TVN, gdzie rozmawiał m.in. o dzieciństwie lat 70. i 80. Tak dziś wygląda dziennikarz! Bardzo się zmienił?  

Zobacz także: Alicja Bachleda-Curuś nie ukrywa dumy. Aktorka skomentowała oscarowy debiut syna

Michał Figurski przed studiem Dzień Dobry TVN, 12.03.2023, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Michał Figurski przed studiem Dzień Dobry TVN, 12.03.2023, Warszawa

Michał Figurski przed studiem Dzień Dobry TVN, 12.03.2023, Warszawa
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Michał Figurski przed studiem Dzień Dobry TVN, 12.03.2023, Warszawa

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

„Miałem szczęście do kobiet”… Jerzy Stuhr o mamie i babci w ostatnim wywiadzie dla VIVY.pl

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.