Melania Trump MT
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Melania Trump wygrała proces o zniesławienie. Portal zapłaci jej milionowe odszkodowanie za nazwanie jej prostytutką

Weronika Bruździak-Gębura 13 kwietnia 2017 14:00
Melania Trump MT
Fot. East News

Melania Trump wygrała z brytyjskim dziennikiem „Daily Mail”. Pierwsza dama USA pozwała dziennikarzy gazety za artykuł, w którym napisali, że świadczyła usługi „wykraczające poza zwykły modeling”.

Artykuł, który wzbudził kontrowersje

Wszystko zaczęło się w zeszłym roku w środku kampanii prezydenckiej, gdy 20 sierpnia „Daily Mail” opublikował artykuł „Pikantne zdjęcia i niepokojące pytania o przeszłość żony mogą zniszczyć Trumpa”. W tekście opisano plotki dotyczące Melanii Trump, która w latach 90. pracowała jako modelka i - zdaniem autorów artykułu - świadczyła usługi „wykraczające poza zwykły modeling”. Dziennikarze powołali się na informacje jednego ze słoweńskich dzienników, który stwierdził, że agencja modelek, w której pracowała pierwsza dama, zajmowała się też biznesem „pań do towarzystwa”, które świadczyły usługi seksualne zamożnym klientom.

Polecamy też: Pokazywała biust, pozowała tylko w szpilkach. Czy Biały Dom jest gotowy na Melanię Trump? Nim odpowiesz, zobacz zdjęcia

Melania Trump pozwała dziennik na 150 mln dolarów

Wściekła Melania Trump zażądała od wydawnictwa 150 milionów dolarów odszkodowania. Pierwsza dama USA uznała, że artykuł zaszkodził jej reputacji do tego stopnia, że straciła możliwość zarobienia milionów dolarów. Ostatecznie strony podpisały ugodę i opublikowały wspólne oświadczenie. Zgodnie z jego zapisami, gazeta ma wycofać artykuł, przeprosić Melanię Trump, ponieść koszty obsługi prawnej i zapłacić jej odszkodowanie. Nie podano, o jaką kwotę chodzi, jednak według informatorów Reutera rekompensata ma wynosić 3 miliony dolarów. „Daily Mail” opublikował przeprosiny na swojej stronie internetowej.

„Artykuł z 20 sierpnia 2016 roku na temat Melanii Trump (...) kwestionował charakter pracy jako profesjonalnej modelki i powielał twierdzenia, że oferowała ona usługi, które wykraczały poza zwykły modeling. (...) Przyznajemy, że te twierdzenia na temat pani Trump nie są prawdziwe i wycofujemy je”, napisali przedstawiciele dziennika.

Polecamy też: Melania Trump wytoczyła proces za nazwanie jej prostytutką. Kwota, której domaga się w ramach odszkodowania, zwala z nóg

Historia Melanii Trump

Melania Trump urodziła się w byłej Jugosławii, na terenie obecnej Słowenii. Pracę modelki zaczęła jako 16 latka w ojczyźnie, którą kontynuowała w Stanach Zjednoczonych, do których przeprowadziła się w 1996 roku. Podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody we wrześniu 1998 roku poznała Donalda Trumpa, który był wtedy mężem Marli Maples. Gdy miliarder poprosił ją o numer telefonu, odmówiła. Zmieniła zdanie, gdy jej przyszły mąż rozwiódł się z drugą żoną w czerwcu 1999 roku. Knauss (panieńskie nazwisko Melanii) i Trump zaręczyli się w 2004 roku, pobrali rok później w Palm Beach.

Polecamy też: Jak będą wyglądały pierwsze Święta Wielkanocne Donalda i Melanii Trumpów w Białym Domu? Znamy szczegóły!

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?