Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Melania Trump, Donald Trump
Fot. CKM, Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Melania Trump wytoczyła proces za nazwanie jej prostytutką. Kwota, której domaga się w ramach odszkodowania, zwala z nóg

Konrad Szczęsny 8 lutego 2017 17:15
Melania Trump, Donald Trump
Fot. CKM, Getty Images

To może być jeden z najgłośniejszych procesów w Ameryki. Melania Trump pozwała koncern mediowy Mail Media, właściciela portalu Daily Mail, który nazwał ją wysokiej klasy prostytutką. Pierwsza dama USA domaga się aż... 150 milionów dolarów odszkodowania!

Polecamy też: Pokazywała biust, pozowała tylko w szpilkach. Czy Biały Dom jest gotowy na Melanię Trump? Nim odpowiesz, zobacz zdjęcia

Daily Mail o Melanii Trump

Daily Mail w zeszłym roku opublikował na swoich łamach artykuł, powołując się na jeden ze słoweńskich magazynów, w którym zasugerował, że przeszłość żony Donalda Trumpa kryje mroczne sekrety. Podobno agencja, w której Melania pracowała w Nowym Yorku jako modelka w latach 90. oferowała swoim klientom również inne usługi, w tym seksualne. Publikacja spotkała się z ostrą reakcją ze strony pierwszej damy i jej otoczenia.

Melania Trump pozwała Daily Mail

Melania Trump twierdzi, że za sprawą publikacji poniosła znaczne szkody, nie tylko wizerunkowe. Podobno pierwsza dama zastanawiała się, czy nie wypuścić na rynek linii kosmetyków, ubrań i torebek sygnowanych swoim imieniem i nazwiskiem. Na skutek publikacji plany te nie zostały wprowadzone w życie. W związku z powyższym Melania Trump domaga się od konceru mediowego Mail Media... aż 150 milionów dolarów odszkodowania! Pozew wpłynął do sądu w Nowym Yorku. Przedstawiciele pierwszej damy twierdzą, że szkody, jakie poniosła na wizerunku za sprawą spekulacji uniemożliwiły jej założenie biznesu (chciała w ten sposób wykorzystać medialne zainteresowanie, jakie wzbudza, odkąd Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Jej prawnicy napisali wprost, że jest „jedną z najczęściej fotografowanych kobiet na świecie”).

Reakcje Mediów na pozew

Początkowo przedstawiciele Melanii złożyli pozew w stanie Maryland, jednak został on oddalony z powodu braku związku stanu, w którym został złożony, z pozwanym. Postanowili oni zatem, że odpowiednim miejscem na ponowne jego złożenie będzie Nowy York, gdyż Mail Media ma tam swoją siedzibę. Cała sprawa za oceanem budzi jednak mieszane uczucia, głównie ze względu na pobudki, jakimi kierowała się przy składaniu pozwu Melania Trump. Obserwatorzy i media podkreślają, że chciała po prostu wykorzystać swój wizerunek, by zbudować imperium biznesowe, zaś nie obchodzą jej obowiązki, jakie do tej pory wykonywały inne pierwsze damy.

Polecamy też: Dziś manifestują poparcie dla Hillary Clinton, ale zupełnie niedawno wszyscy chcieli mieć na okładkach Melanię Trump

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.