Fot. Eastnews/Getty Images
VIVA! Tylko u nas

„To naznaczanie piętnem dziwki”. Dosadne słowa Emily Ratajkowski w obronie Melanii Trump

Marta Tomaszkiewicz 16 lutego 2017 15:13
Fot. Eastnews/Getty Images

„Bez względu na poglądy polityczne, ważne, aby nazwać rzecz po imieniu: to naznaczanie piętnem ‘dziwki’” – napisała Emily Ratajkowski. Melania Trump jej odpowiedziała.

 

Melania Trump napiętnowana

Czy żona Trumpa  się kiedykolwiek prostytuowała? Tego nie wiadomo, ale po publikacji zdjęć z rozbieranej sesji sprzed lat nawet poważni dziennikarze bezkarnie nazywają ją „prostytutką”, „k***wą” i „dzi**ą”. Insynuują w ten sposób, że Melania Trump parała się najstarszym zawodem świata, i utrwalają ten wizerunek w świadomości odbiorców. Efekt? Coraz więcej Amerykanów przestaje zadawać sobie pytanie, czy to tylko obraźliwe słowa, czy stwierdzenie faktu.

 

Na przypinanie Melanii łatki prostytutki nie godzi się Emily Ratajkowski, która od lat wytyka Amerykanom podwójne standardy wobec kobiet. Teraz znów wytoczyła działa przeciw szowinistom, którzy stygmatyzują kobiety za to, jak wyglądają i jakie zdjęcia robiły sobie w przeszłości.

 

Emily Ratajkowski wspiera Melanię Trump

Tym razem na celowniku Ratajkowski znalazł się Jacob Bernstein - dziennikarz prestiżowego dziennika „New York Times”, który podczas nowojorskiego Fashion Week miał nazwać pierwszą damę USA „kurwą”. W poniedziałek aktorka doniosła o incydencie na Twitterze i oskarżyła reportera o stygmatyzowanie Melanii:
 

„Zeszłego wieczoru siedziałam obok dziennikarza NYT, który powiedział do mnie: Melania jest kurwą” – napisała Ratajkowski i dodała: „Bez względu na poglądy polityczne, ważne, aby nazwać rzecz po imieniu: to naznaczanie piętnem dziwki. Nie obchodzi mnie jej nagość albo historia seksualna i nikogo nie powinno to obchodzić”.

Melania Trump doceniła wsparcie Ratajkowski

Kilka godzin po poście aktorki pojawił się komentarz pierwszej damy. Napisała, oznaczając Emily Ratajkowski: „Oklaski dla wszystkich kobiet na świecie, które głośno mówią, co myślą, stają w obronie innych kobiet i je wspierają!”  

Ratajkowski-Trump: sojusz przeciw szowinistom

Publiczna krytyka dziennikarza przyniosła skutek. Jak napisał opiniotwórczy portal „Politico”, Jacob Bernstein dostał reprymendę od swoich mocodawców za rozpowszechnianie „bezpodstawnych pogłosek” na temat Melanii Trump.

 

Na swoim Twitterze przeprosił żonę prezydenta USA w serii postów: „Chcę wziąć odpowiedzialność za błąd, który popełniłem. Podczas rozmowy na imprezie, o której myślałem, że była prywatną konwersacją, rzuciłem głupią uwagę na temat pierwszej damy. Moi wydawcy jasno stwierdzili, że moje zachowanie wychodziło poza standardy „Times” i się z tym zgadzam. Mój błąd, czyli odniesienie się do „bezpodstawnych pogłosek”, nie powinien się na nikim odbić i za to przepraszam”.

Polecamy także: Modelka, aktorka, seksbomba, feministka. 11 rzeczy, których nie wiecie o Emily Ratajkowski

 

 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?