księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Już wiadomo, kim są rodzice chrzestni Archiego!

Harry i Meghan długo ukrywali tę informację w tajemnicy!

Olga Figaszewska 21 stycznia 2020 13:09
księżna Meghan, książę Harry, Archie Harrison Mountbatten-Windsor
Fot. Getty Images

Przez wiele miesięcy media generowały kolejne plotki na ten temat. W końcu wyszło na jaw, kim są rodzice chrzestni synka Meghani Harry’ego! To nikt znany!

Chrzestni Archiego: kim są?

Meghan i Harry starali się utrzymać tę informację w tajemnicy, mimo że media śledzą każdy ich ruch. Dlatego zależało im na tym, by chrzest ich pociechy był uroczystością prywatną. Archie został ochrzczony 6 lipca 2019 roku w kaplicy zamku Windsor. Wśród gości było zaledwie 25 osób.

Ale wszystko wskazuje na to, że tak pilnie strzeżona tajemnica nazwisk rodziców chrzestnych Harry’ego wyszła na jaw. Zwłaszcza teraz, kiedy podjęli decyzje o odejściu z brytyjskiej rodziny królewskiej.

Jak podał The Sunday Times matką chrzestną Archiego jest Tiggy Pettifer - niania Harry’ego i Wiliama. Od zawsze była blisko związana z synami Diany i Karola. Traktowała je jak swoje własne dzieci. Rola ojca chrzestnego przypadła z kolei Markowi Dyerowi, który jest dla Harry’ego bardzo ważną postacią. To na niego mógł liczyć po tragicznej śmierci mamy, a także pomógł mu w założeniu fundacji charytatywnej. W przeszłości Mark był królewskim jeźdźcem konnym. Przyjaźnił się też z Karolem.

Wnuk Elżbiety II nie mógł powierzyć tego zdania innym osobom.

Rodzice chrzestni: spekulacje

W ostatnich miesiącach brytyjskie media spekulowały, że to między innymi makijażysta i wieloletni przyjaciel Meghan Markle, Daniel Martin, a także jej stylistka i przyjaciółka Jessica Mulrone mieli zostać rodzicami chrzestnymi Archiego. A informator The Time podawał, że ojciec chrzestny Archiego to Charlie van Straubenzee, czyli wieloletni przyjaciel księcia Harry’ego. Panowie poznali się prawdopodobnie w wieku ośmiu lat jako uczniowie szkoły Ludgrove. Van Straubenzee jest podobnie jak Harry i William entuzjastą gry w polo – cała trójka należy do grupy przyjaciół, którzy grywają ze sobą od czasu do czasu. Na co dzień przyjaciel księcia Sussex jest szefem pośredników w firmie zarządzającej inwestycjami. To on wygłosił podczas wesela książąt Sussex przemówienie pełne anegdot, które rozbawiło i wzruszyło wszystkich gości. Jako chrzestnego typowano też  dawnego przyjaciela Harry’ego – Jake’a Warren.

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.