Noblistka obchodzi dziś urodziny! 

Konrad Szczęsny 29 stycznia 2020 08:25

Tym żyła cała Polska! 10 grudnia 2019 roku oczy wszystkich zwrócone były na Sztokholm i Olgę Tokarczuk, która odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Tego wyjątkowego dnia towarzyszyli jej bliscy: mąż Grzegorz Zygadło i syn Zbyszko Fingas. Do zdjęć pozowała także wybranka jedynego dziecka Polki, Anna Wanik.

Rodzina Olgi Tokarczuk: mąż i syn Noblistki w Szwecji

Zgodnie z kolejnością zapisaną w testamencie Alfreda Nobla, Olga Tokarczuk odebrała wyróżnienie jako dziesiąta w kolejności. W laudacji na jej cześć podkreślono, że „w twórczości Polki można dostrzec bezgraniczną miłość do wiedzy oraz widoczna jest mnogość idei”. 

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli 57-latce bliscy, drugi mąż Grzegorz Zygadło oraz syn z pierwszego małżeństwa, Zbyszko Fingas, którego ojcem jest wydawca Roman Fingas. Do zdjęć z trójką pozowała również ukochana jedynego dziecka Noblistki, Anna Wanik. 

Suknia Olgi Tokarczuk

Kreacja Olgi Tokarczuk, którą wybrała  w tym wyjątkowym dniu, również przeszła już do historii. Sama zainteresowana nie ukrywała, że na uroczystość założy suknię projektu i autorstwa Gosi Baczyńskiej. Długa, welurowa stylizacja w kolorze atramentowym nawiązywała do stylu sufrażystek. 

„Ta suknia jest troszkę moim ukłonem w stronę sióstr feministek, sufrażystek. Myślę, że sukienka nawiązuje estetycznie do Selmy Lagerloef, która dostała tę nagrodę 110 lat przede mną, jako pierwsza kobieta”, zdradziła wtedy Olga Tokarczuk.

Jej zdjęcia z bliskimi możesz zobaczyć w galerii, a my życzymy wszystkiego najlepszego! 

1/5
Olga Tokarczuk, Nobel
Copyright @JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News
1/5

Olga Tokarczuk w oczekiwaniu na odbiór złotego medalu i dyplomu z rąk króla Szwecji.

2/5
Olga Tokarczuk nagroda Nobla
Copyright @ JONAS EKSTROMER/AFP/East News
2/5

Tak Olga Tokarczuk pozowała z Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury.

3/5
Olga Tokarczuk, Grzegorz Zygadło, Zbyszko Fingas, Anna Wanik
Copyright @Forum
3/5

W tym szczególnym dniu pisarce towarzyszyli mąż Grzegorz Zygadło i syn Zbyszko Fingas. 

4/5
Olga Tokarczuk, Grzegorz Zygadło, Zbyszko Fingas, Anna Wanik
Copyright @Forum
4/5

Wraz z nimi do zdjęć pozowała ukochana syna, Anna Wanik.

5/5
Olga Tokarczuk, Grzegorz Zygadło, Zbyszko Fingas, Anna Wanik
Copyright @Forum
5/5

Syn Zbyszko Fingas to owoc związku pisarki z wydawcą Romanem Fingasem.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…