URODZINY GWIAZD

Tak wyglądają bliscy Olgi Tokarczuk. Towarzyszyli jej na ceremonii wręczenia Nagrody Nobla

Noblistka obchodzi dziś urodziny! 

Konrad Szczęsny 29 stycznia 2020 08:25

Tym żyła cała Polska! 10 grudnia 2019 roku oczy wszystkich zwrócone były na Sztokholm i Olgę Tokarczuk, która odebrała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Tego wyjątkowego dnia towarzyszyli jej bliscy: mąż Grzegorz Zygadło i syn Zbyszko Fingas. Do zdjęć pozowała także wybranka jedynego dziecka Polki, Anna Wanik.

Rodzina Olgi Tokarczuk: mąż i syn Noblistki w Szwecji

Zgodnie z kolejnością zapisaną w testamencie Alfreda Nobla, Olga Tokarczuk odebrała wyróżnienie jako dziesiąta w kolejności. W laudacji na jej cześć podkreślono, że „w twórczości Polki można dostrzec bezgraniczną miłość do wiedzy oraz widoczna jest mnogość idei”. 

W tym wyjątkowym dniu towarzyszyli 57-latce bliscy, drugi mąż Grzegorz Zygadło oraz syn z pierwszego małżeństwa, Zbyszko Fingas, którego ojcem jest wydawca Roman Fingas. Do zdjęć z trójką pozowała również ukochana jedynego dziecka Noblistki, Anna Wanik. 

Suknia Olgi Tokarczuk

Kreacja Olgi Tokarczuk, którą wybrała  w tym wyjątkowym dniu, również przeszła już do historii. Sama zainteresowana nie ukrywała, że na uroczystość założy suknię projektu i autorstwa Gosi Baczyńskiej. Długa, welurowa stylizacja w kolorze atramentowym nawiązywała do stylu sufrażystek. 

„Ta suknia jest troszkę moim ukłonem w stronę sióstr feministek, sufrażystek. Myślę, że sukienka nawiązuje estetycznie do Selmy Lagerloef, która dostała tę nagrodę 110 lat przede mną, jako pierwsza kobieta”, zdradziła wtedy Olga Tokarczuk.

Jej zdjęcia z bliskimi możesz zobaczyć w galerii, a my życzymy wszystkiego najlepszego! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.