Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

„Myśleliśmy, że nie możemy mieć już więcej dzieci”. Mark Zuckerberg i jego żona powitali na świecie drugą córkę!

Marta Tomaszkiewicz 29 sierpnia 2017 09:30
Fot. Facebook

Mark Zuckerberg i Priscilla Chan powitali na świecie swojego drugie dziecko! Para obwieściła szczęśliwą nowinę za pomocą... Facebooka!

 

Dla Zuckerberga i jego żony to cud. Małżeństwo długo nie mogła doczekać się pierwszego dziecka – Max – i spodziewała się, że naturalne zajście w ciąże może być dla żony twórcy Facebooka niemożliwe. „Gdy Priscilla i ja dowiedzieliśmy się po raz pierwszy o ciąży, mieliśmy jedynie nadzieję, że dziecko będzie zdrowe. A druga myśl to była nadzieja, że będzie to dziewczynka” – napisał Zuckerberg, wspominając pierwsze dziecko. Życzenie spełniło się teraz po raz drugi!

 

Zobacz też: Walka technologicznych gigantów. Dlaczego Mark Zuckerberg zagraża twórcy Snapchata?

 

List Marka Zuckerberga do córki

Oczywiście nie mogło być inaczej! Mark Zuckerberg za pośrednictwem Facebooka podzielił się swoim szczęściem z całym światem. Wzruszony tata zamieścił rozczulające zdjęcie całej rodziny, które opatrzył niezwykłym listem do narodzonej córeczki, August. Co napisał?

 

 


List napisali wspólnie. Mark i Priscilla zawarli w nim ważne przesłanie, a o którym świat dorosłych zapomina na każdym kroku. Młodzi rodzice mają nadzieję, że córeczka zawsze będzie cieszyć się życiem i będzie korzystać z uroków dzieciństwa.

 

„Witaj na świecie! (...) Gdy dorośniesz, będzie na pewno bardzo zajęta, ale mamy nadzieję, że będziesz zawsze znajdowała czas, aby powąchać kwiaty, czy pozbierać liście. (...) Wierzymy, że będziesz miała czas, by zrobić tyle okrążeń salonu w szaleńczym biegu, ile będziesz miała ochoty, że będziesz ucinała sobie wiele drzemek. Obyś była śpiochem! Mam nadzieję, że nawet we śnie będziesz czuła, jak bardzo Cię kochamy”, czytamy na Facebooku.

 

Zobacz też: Walka technologicznych gigantów. Dlaczego Mark Zuckerberg zagraża twórcy Snapchata?

 

Dzieciństwo jest magiczne. Tylko raz jest się jej dzieckiem, więc nie trwoń czasu na martwienie się przyszłością. Masz od tego nas, a my zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by ten świat był lepszym miejscem dla dzieci twojego pokolenia. August, kochamy cię i cieszymy się na wspólną przygodę, którą z tobą przeżyjemy. Życzymy ci życia pełnego miłości i radości”.

 

Mark Zuckerberg oświadczył, że na chwilę obecną planuje poświęcić się rodzinie i tymczasowo zrezygnuje ze swoich obowiązków zawodowych. Twórca Facebooka na wziął dwumiesięczny urlop ojcowski, by odciążyć swoją żonę w opiece nad dziećmi.

 

Zobacz: Mark Zuckerberg został tatą! Z tej okazji 99% udziałów Facebooka przekaże na cele dobroczynne. Co za gest!


Druga córka Marka Zuckerberga i Priscilli Chan

O tym, że po raz drugi zostanie ojcem, Mark Zuckerberg poinformował w marcu 2017 roku.  "Priscilla i ja jesteśmy szczęśliwi, że możemy podzielić się z wami informacją, że spodziewamy się córki!" - napisał twórca Facebooka.

 

 

 

Dlaczego akurat dziewczynka? „Nie wyobrażam sobie większego prezentu niż siostry i jestem bardzo szczęśliwy, że Max i nasza druga córka będą miały siebie nawzajem” – napisał.

 

I wyjaśnił: „Wychowałem się z trzema siostrami, które nauczyły mnie, jak uczyć się od mądrych i silnych kobiet. One nie były tylko moimi siostrami, ale też najlepszymi przyjaciółkami. Pisały książki, rozwijały się w sztuce, muzyce, sporcie, gotowaniu i robiły swoje kariery. Pokazały mi, jak wszystko ze sobą godzić i jeszcze czerpać z tego radość”.

 

Priscilla również wychowywała się z dwiema siostrami, które pokazały jej, jak ważna jest rodzina. Wspierały się nawzajem, a do tego zajmowały się własnym biznesem. „Mają wiele własnych żartów, które tylko rodzeństwo może zrozumieć” – napisał Zuckerberg.

 

„Wszyscy jesteśmy lepsi dzięki silnym kobietom w naszym życiu: siostrom, matkom i przyjaciołom. Nie możemy doczekać się naszego nowego maluszka i zrobimy wszystko, by wychować kolejną silną kobietę” – dodał.

 

Mark Zuckerberg i jego żona Priscilla Chan mają po 32 lata. Założyciel Facebooka ożenił się w 2012 roku. Trzy lata po ślubie Marka i Priscilli na świat przyszła ich pierwsza córka - Maxima Zuckerberg.

 

Polecamy też: Centrum bazy danych czy statek kosmiczny? Mark Zuckerberg pokazuje wnętrze budynku Facebooka

 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.