Mariusz Szczygieł, VIVA! 20/2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O tym jest głośno

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. „Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem”

Poinformował o tym magazyn Replika

Marta Nawacka 28 maja 2022 10:13
Mariusz Szczygieł, VIVA! 20/2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Laureat nagrody Nike, ceniony reportażysta, pisarz i dziennikarz dokonał nietypowego coming outu. O homoseksualizmie Mariusza Szczygła poinformował magazyn Replika, który powołał się na fragment nowej książki pisarza „Fakty muszą zatańczyć”. „Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę", czytamy słowa autora.

Mariusz Szczygieł – kim jest?

Mariusz Szczygieł jest doskonale znany widzom jako prowadzący „Na każdy temat”. Jest wybitnym reportażystą i cenionym dziennikarzem. Otrzymał nagrodę literacką Nike za tom reportaży „Nie ma” z 2019 roku, jest także laureatem Europejskiej Nagrody Książkowej, którą nagrodzono go za zbiór opowiadań „Gottland” z 2009 roku. Jest również współzałożycielem Fundacji Instytut Reportażu i Wydawnictwa Dowody na Istnienie.

Czytaj też: Kasia Cichopek zaskakująco o rozstaniu z Marcinem Hakielem: ,,Jestem mu wdzięczna za to, że..."

Mariusz Szczygieł, VIVA! 20/2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Mariusz Szczygieł w sesji dla magazynu VIVA! , 2018 rok

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu

Magazyn Replika poinformował o coming oucie Mariusza Szczygła na podstawie fragmentu najnowszej książki pisarza. „Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę", pisze autor w „Fakty muszą zatańczyć”.

To pierwsze takie wyznanie dziennikarza. Mariusz Szczygieł nigdy wcześniej publicznie nie zabrał głosu w sprawie swojej orientacji. „Teraz dał sobie prawo, by to powiedzieć, teraz pokonał tę trudność, o której pisze. To jego święto i my dziś z Mariuszem Szczygłem świętujemy – i bardzo serdecznie mu tego coming outu gratulujemy. Wraz z tym coming outem jesteśmy bliżej o kolejny ważny krok na drodze do równości", czytamy we wpisie magazynu Replika. „Jednym krótkim wyznaniem Szczygieł podaje dwie ważne informacje – oprócz samego coming outu jeszcze tę, że trudno mu mówić o własnej homoseksualności publicznie”.  

Zobacz także: Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke zostaną rodzicami! Tancerze pokazali wyjątkowe zdjęcia

Mariusz Szczygieł, VIVA! 20/2018
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Mariusz Szczygieł w sesji dla magazynu VIVA! , 2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…