Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski
O tym się mówi

Córka Ewy Błaszczyk odkryła rodzinną tajemnicę. Chodzi o małżeństwa jej ojca...

Aktorka próbowała zmienić swoje nazwisko. Dlaczego?

Marcjanna Maryszewska 12 sierpnia 2022 12:05
Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Dla Marianny Janczarskiej nie ma rzeczy niemożliwych. Córka Ewy Błaszczyk zamierza wydać jesienią książkę o ojcu. Jacek Janczarski zmarł, gdy była zaledwie sześcioletnią dziewczynką. Po tej tragedii media nie dawały spokoju jej rodzinie… Jak dramatyczne zdarzenia z przeszłości wpłynęły na dalsze życie aktorki?

Marianna Janczarska próbowała zmienić nazwisko

Miała zaledwie 6 lat, gdy odszedł jej ukochany tata. Jacek Janczarski zmarł z powodu pęknięcia tętniaka aorty. Młoda Marianna musiała bardzo szybko dorosnąć… i zmierzyć z kolejną tragedią. Jej siostra bliźniaczka straciła przytomność i zapadła w śpiączkę po zachłyśnięciu się tabletką trzy miesiące później. „Miałam pełny dom, troskliwą rodzinę i nagle z tego normalnego życia w ciągu trzech miesięcy znikają ci dwie osoby. Jedna w ogóle, a z drugą nie ma kontaktu i nie wiadomo, co będzie dalej. No i mama, która musiała się w tym odnaleźć”, mówiła córka Ewy Błaszczyk podczas rozmowy z Aliną Mrowińską dla VIVY!.

Czytaj także: Córeczka Anny Wendzikowskiej trafiła do szpitala. Co jej dolega?

Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013

Marianna Janczarska, Ewa Błaszczyk, VIVA! 2013
Fot. OLGA MAJROWSKA

To był trudny czas dla Marianny Janczar nie tylko ze względu na utratę bliskich. Niedawno udzieliła wywiadu dziennikarce cozatydzien.tvn.pl, Aleksandrze Czajkowskiej. Wyjawiła wówczas, że przez popularność mamy media długo nie dawały jej spokoju. Dla nastolatki w wieku dojrzewania była to ciężka do zniesienia sytuacja.

„W gimnazjum zaczęłam czytać [wiadomości - przyp. red.] i bardzo mi to przeszkadzało, bo na dobrą sprawę masz 14-15 lat, masz swoje życie, po prostu żyjesz, a ludzie to komentują. Irytowało mnie to, że ktoś może komentować moje życie”, tłumaczyła. Z sytuacją próbowała poradzić sobie na zupełnie inny sposób. Stwierdziła, że… zmieni swoje nazwisko.

Żeby nie dopuścić do tego, by ktoś skojarzył mnie z mamą, to próbowałam zmienić imię i nazwisko, nieoficjalnie, ale na potrzeby jakiegoś projektu. Niestety okazało się to nielegalne, bo musiałam podać numer dowodu osobistego i PESEL, więc nie udało się”, dodała.

Zobacz także: Tak wygląda mama Macieja Musiała! Ze sławnym synem łączy ją silna więź

Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016

Ewa Błaszczyk, VIVA! sierpień 2016
Fot. ks. Wojtek Drozdowicz

Marianna Janczarska odkryła tajemnicę przy pisaniu książki o tacie

Dziś Marianna Janczarska ma 28 lat i jest wszechstronnie utalentowaną kobietą. Została aktorką, wiceprezeską Neurorehabilitacyjnej "Budzik" przy Centrum Zdrowia Dziecka, prowadzi własną firmę odzieżową, a już wkrótce światło dzienne ujrzy jej książka o ojcu. O swojej pracy nad nią opowiedziała cozatydzien.tvn.pl.

Okazuje się, że aktorka dowiedziała się wielu interesujących faktów z życia Jacka Janczarskiego. Jednym z nich było jego nieujawnione do tej pory małżeństwo.

„Dogrzebałam się do wielu rzeczy. Piszę oczywiście to, co pamiętam przed napisaniem tej książki, to co wiedziałam, to, czego się dowiedziałam. Jest to też uzupełnione rozmowami z ludźmi, którzy byli z nim w jakiejś relacji, zawodowej lub nie. Rozmawiałam z jego pierwszą żoną, drugą żoną, czyli moją mamą, a jednak nie, dowiedziałam się, że mój tato miał jeszcze jedną żonę, więc moja mama była trzecią”, zdradziła Aleksandrze Czajkowskiej.

Jacek Janczarski, Ewa Błaszczyk, dzieci - lata 90.

Jacek Janczarski, Ewa Błaszczyk, dzieci
Fot. Jerzy Plonski / RSW / Forum

Oprócz pracy nad swoimi projektami Marianna nadal spełnia się jako aktorka. Niedawno podjęła się kilku projektów artystycznych ze sławną mamą. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!  

Sprawdź również: Joanna Przetakiewicz wspomina związek z Janem Kulczykiem: „Dzięki niemu wjechałam na złotym koniu do wielkiego świata biznesu"

Marianna Janczarska, Viva! 4/2021

Marianna Janczarska, Viva! 4/2021
Fot. Antoni Zamachowski

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?