Mariah Carey
Fot. Getty Images
O NIEJ SIĘ MÓWI

Mariah Carey o Marii Skłodowskiej-Curie: „praktycznie jesteśmy tą samą osobą”

Co łączy wokalistkę i polską noblistkę?

Ksenia Krasko 3 września 2020 18:38
Mariah Carey
Fot. Getty Images

Nie da się zaprzeczyć, że Mariah Carey jest ikoną naszych czasów. Fani kochają ją za lekkie podejście do życia, dystans wobec samej siebie i wykreowaną, być może nieco przerysowaną, ale zabawną osobowość. A bez utworu All I want for Christmas is You nie wyobrażamy sobie świąt! Królowa popu po raz kolejny udowodniła, że właściwie nic nie musi robić, aby mówił o niej cały świat. Wystarczył jeden tweet i porównanie się do... Marii Skłodowskiej-Curie.

Mariah Carey porównuje się do Marii Skłodowskiej-Curie

Zaczęło się od tego, że znana w USA stand-uperka i komik Eileen Mary O’Connell opublikowała na swoim Twitterze historię o tym, jak tłumaczyła komuś, że jest daleką krewną znanej Polki, Marii Curie. Reakcja rozmówcy była zabawna: „facet wyjaśnił mi wtedy, że wymawia się to Mariah Carey”.

Jej wpis szybko podbił sieć, aż zwróciła na niego uwagę sama wokalistka. Cytując tweeta O’Connell, odpowiedziała w równie żartobliwym stylu: „Ona ma dwie nagrody Nobla, ja mam dwie diamentowe płyty, więc praktycznie jesteśmy tą samą osobą”.

I trzeba przyznać, że ma trochę racji. W końcu Carey jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek wszech czasów, a Skłodowska-Curie była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla. Można więc śmiało stwierdzić, że obie panie mają na swoim koncie niemałe sukcesy.

Nie jest to pierwsze „spotkanie” Mariah i Marii. W zeszłym roku głośno było o niefortunnym torcie, który otrzymała na urodziny jedna z internautek. Na wypieku miała pojawić się twarz znanej wokalistki, ale coś poszło nie tak... Pamiętacie tę historię? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie tutaj! 

Mariah Carey i Maria Skłodowska-Curie
Fot. East News, Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.