Mariah Carey
Fot. Getty Images
O NIEJ SIĘ MÓWI

Mariah Carey o Marii Skłodowskiej-Curie: „praktycznie jesteśmy tą samą osobą”

Co łączy wokalistkę i polską noblistkę?

Ksenia Krasko 3 września 2020 18:38
Mariah Carey
Fot. Getty Images

Nie da się zaprzeczyć, że Mariah Carey jest ikoną naszych czasów. Fani kochają ją za lekkie podejście do życia, dystans wobec samej siebie i wykreowaną, być może nieco przerysowaną, ale zabawną osobowość. A bez utworu All I want for Christmas is You nie wyobrażamy sobie świąt! Królowa popu po raz kolejny udowodniła, że właściwie nic nie musi robić, aby mówił o niej cały świat. Wystarczył jeden tweet i porównanie się do... Marii Skłodowskiej-Curie.

Mariah Carey porównuje się do Marii Skłodowskiej-Curie

Zaczęło się od tego, że znana w USA stand-uperka i komik Eileen Mary O’Connell opublikowała na swoim Twitterze historię o tym, jak tłumaczyła komuś, że jest daleką krewną znanej Polki, Marii Curie. Reakcja rozmówcy była zabawna: „facet wyjaśnił mi wtedy, że wymawia się to Mariah Carey”.

Jej wpis szybko podbił sieć, aż zwróciła na niego uwagę sama wokalistka. Cytując tweeta O’Connell, odpowiedziała w równie żartobliwym stylu: „Ona ma dwie nagrody Nobla, ja mam dwie diamentowe płyty, więc praktycznie jesteśmy tą samą osobą”.

I trzeba przyznać, że ma trochę racji. W końcu Carey jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek wszech czasów, a Skłodowska-Curie była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla. Można więc śmiało stwierdzić, że obie panie mają na swoim koncie niemałe sukcesy.

Nie jest to pierwsze „spotkanie” Mariah i Marii. W zeszłym roku głośno było o niefortunnym torcie, który otrzymała na urodziny jedna z internautek. Na wypieku miała pojawić się twarz znanej wokalistki, ale coś poszło nie tak... Pamiętacie tę historię? Jeśli nie, koniecznie zajrzyjcie tutaj! 

Mariah Carey i Maria Skłodowska-Curie
Fot. East News, Getty Images

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?