Magdalena Boczarska, Viva! kwiecień 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTOMARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO
O TYM JEST GŁOŚNO

Boczarska pokazała intymne zdjęcie z czasów ciąży. Zabrała głos w ważnej sprawie!

"Gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach"

Redakcja VIVA! 23 października 2020 10:30
Magdalena Boczarska, Viva! kwiecień 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTOMARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Wczorajsze orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego dotyczące aborcji wywołało oburzenie milionów kobiet zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Od tego momentu przerwanie ciąży w Polsce jest zakazane niemalże całkowicie.  "98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży", cytuje słowa neonatologa Magdalena Boczarska na swoim Instagramie. Aktorka opublikowała intymne zdjęcie z czasów ciąży oraz zabrała głos w sprawie!

Magdalena Boczarska opublikowała intymne zdjęcie na Instagramie. Aktorka zabrała głos!

Decyzja TK, ogłoszona 22 października przez jego prezes, Julię Przyłębską wywołała prawdziwą burzę w mediach społecznościowych i nie tylko. Na ulicę Warszawy oraz innych polskich miast wyszli zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Swojego oburzenia nie kryją także jedne z największych polskich gwiazd. Głos w sprawie zabrały m.in. Kinga Rusin, Anja Rubik, Magdalena Cielecka, Agata Młynarska czy też Joanna Koroniewska. 

Do tego grona należy także Magdalena Boczarska, która opublikowała na swoim Instagramie intymne zdjęcie, które powstało na dzień przed narodzinami jej syna. Aktorka chciała w ten sposób zwrócić uwagę swoich odbiorców oraz zabrać głos w sprawie, która oburzyła miliony kobiet w Polsce i na świecie. 

"Nie planowałam, że kiedykolwiek, czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. Dosyć późno zaszłam w ciążę. W wieku 38 lat. Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam zdrowego chłopca", zaczęła swoją wypowiedź aktorka. "Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską, , ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia. Niestety nie wszystkim kobietom jest ono dane. Wiem jedno - gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała", kontynuowała. 

"Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna", napisała Magdalena Boczarska w poczuciu beznadziei. Aby podkreślić powagę sytuacji oraz ukazać, co tak naprawdę decyzja TK oznacza dla kobiet w Polsce, zacytowała słowa wybitnego polskiego neonatologa, Riada Haidara. "98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży". Od wczoraj przerwanie ciąży motywowane tymi przesłankami jest jednak nielegalne. "Trybunał Konstytucyjny zabrał kobietom prawo decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom", podsumowała Magdalena Boczarska.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

To zdjęcie powstało na dzień przed przyjściem na świat mojego syna. Nie jest najlepsze jakościowo, ale nie planowałam, że kiedykolwiek, czymś tak bardzo dla mnie intymnym, będę się dzielić. Dosyć późno zaszłam w ciążę. W wieku 38 lat. Tak potoczyło mi się życie. Ciąża przebiegła podręcznikowo, a ja urodziłam ZDROWEGO chłopca. Dlaczego to piszę? Bo miałam cudowną opiekę lekarską (w tym wszystkie możliwe badania i testy prenatalne), ale przede wszystkim cholernie dużo szczęścia. Niestety nie wszystkim kobietom jest ono dane. Wiem jedno - gdybym miała zajść w ciążę teraz, zżarłby mnie strach i najpewniej nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Myślę o piekle i ogromnej tragedii czekających teraz na wiele kobiet. Jest mi tak strasznie przykro. I czuję się tak bardzo bezsilna. Licząc na resztki jakiejś ludzkiej empatii u osób, które są za to odpowiedzialne, zacytuję wypowiedź wybitnego polskiego neonatologa Riada Haidara: 98% aborcji w Polsce wykonywano w związku ze stwierdzeniem ciężkich i nieodwracalnych wad płodu, które były poważnym zagrożeniem dla kobiet w ciąży. Od dziś takiej aborcji wykonać nie można. Trybunał Konstytucyjny zabrał kobietom prawo decyzji. To wyrok polityczny przeciwko kobietom.

Post udostępniony przez Magdalena Boczarska (@magda_boczarska)

Magdalena Boczarska, Viva! kwiecień 2018
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTOMARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.