Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017, 25/2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
O tym się mówi

Magda Gessler pracuje nad filmem o swoim życiu. „Ten film na pewno mógłby być tragikomedią”

Produkcja ma się opierać na autobiografii restauratorki

Marta Nawacka 27 czerwca 2022 09:02
Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017, 25/2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Jedna z najpopularniejszych restauratorek w kraju pracuje nad filmem opowiadającym o jej życiu. Produkcja ma być oparta na autobiografii „Magda” z 2021 roku. Magda Gessler współtworzy scenariusz, a także obejmie stanowisko reżysera. Na konferencji magazynu Forbes Women Polska prowadząca Kuchenne rewolucje zdradziła, że książka obfituje w jej osobiste przeżycia, które z kolei mogą dać siłę innym.

Magda Gessler o swojej autobiografii

W 2021 roku ukazała się autobiografia Magdy Gessler, zatytułowana „Magda”. Jak na konferencji Forbes Women Polska podkreślała restauratorka, ta książka jest pełna jej osobistych przeżyć, które nie zawsze były szczęśliwe... „W tej książce jest o tym, jak zwalczać smutek, depresję, stany absolutnie ekstremalne dla każdej kobiety – utraty dziecka, utraty męża, dwukrotna wdowa… rzeczy, które naprawdę dla każdej z nas są prawdziwym dramatem, a stanowią później o naszej sile w zawodzie, w tym co możemy dać innym ludziom”, tłumaczyła Magda Gessler.

Jednak według prowadzącej Kuchenne rewolucje, nawet z tych najtrudniejszych doświadczeń życiowych można wyciągnąć pewne lekcje, które potem pozwalają nam zrozumieć naszą siłę. „Te rzeczy były dla mnie bardzo ważne. Podczas tej samej konferencji Magda Gessler dodała, że tak naprawdę dopiero teraz ponownie przeżywa te wszystkie doświadczenia, bo w końcu ma dla siebie więcej czasu. „Mogę powiedzieć, że dopiero w tej chwili je przeżywam, w sposób podwójny, bo mam trochę więcej czasu dla siebie”, mówiła.

Czytaj też: Tadeusz Muller już po ślubie! Ukochanej Małgorzacie Downar powiedział tak na łodzi...

Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Magda Gessler w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Powstaje film o życiu Magdy Gessler

Jak donoszą Wirtualnemedia.pl, prace nad filmem słynnej restauratorki już trwają. Magda Gessler osobiście sprawuje piecze nad scenariuszem produkcji, a także ma być jedną z reżyserek. Miejsce i termin zdjęć, jak również obsada i data premiery nie są jeszcze znane. Gwieździe Kuchennych rewolucji zależy jednak na tym, by w filmie pojawili się debiutujący aktorzy, którym produkcja przyniesie szansę na rozkręcenie kariery. „Chcę, żeby to był film w pięciu odcinkach. Chciałabym, żeby to było robione na tej zasadzie, że to są młodzi ludzie, młode aktorki, nieznane, i żeby ten casting dał szansę tym, którzy jeszcze nie są znani", wyjaśniła Magda Gessler.

Pierwsze wzmianki o filmie o życiu jednej z najbardziej znanych w Polsce restauratorek pojawiły się pod koniec 2021 roku, po premierze autobiografii Magdy Gessler. W lutym 2022 roku Fakt potwierdził powstanie produkcji. „Ten film na pewno mógłby być tragikomedią. To moje życie było czasami fantastyczne, wesołe, a momentami było naprawdę zniewalająco smutne”, wyznała Faktowi Magda Gessler.

Zobacz także: Jacek Rozenek szczerze o udarze: „Poinformowano moją rodzinę, żeby się przyjechała ze mną pożegnać”

Magda Gessler, VIVA! 8/2021
Fot. Filip Zwierzchowski/Das Agency

Magda Gessler w sesji dla magazynu VIVA!, 2021 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.