Maciej Kozłowski, grób
Fot. AKPA NIEMIEC
WSPOMNIENIE

Mija 13 lat od śmierci Macieja Kozłowskiego. Tak dziś wygląda jego grób

Pomnik zawiera oryginalny element

Rafał Kowalski 12 maja 2023 11:59
Maciej Kozłowski, grób
Fot. AKPA NIEMIEC

Był jedenasty dzień maja 13 lat temu, gdy Maciej Kozłowski został pokonany przez chorobę. Nie zdążył dożyć przeszczepu, który mógł uratować jego życie. Nie zdążył też pokazać się nam w kolejnych niezwykłych rolach… Według wielu był jednym z najsympatyczniejszych aktorów w branży. Dziś wciąż opłakujemy jego stratę. Największym fanom jego talentu zdarza się to nad grobem artysty. Jak wygląda?

Ostatnie chwile Macieja Kozłowskiego

Gdy w 2005 roku aktor chciał udzielić się charytatywnie, dowiedział się, że jest zakażony wirusem zapalenia wątroby typu C. Pod koniec życia wiedział już, że jego przeciwnik nazywa się rak wątroby. Mimo to do końca chciał grać i występować przed publicznością. Pamiętamy go z ról w M jak miłość, Plebanii czy Odwróceni.

ZOBACZ TAKŻE: Problemy finansowe, walka z chorobą... Jak naprawdę wyglądało życie Darii Trafankowskiej? 

„W życiu najważniejsze jest samo życie. I to, żeby być szczęśliwym”, mawiał i nie tracił nadziei na lepsze jutro. W chwilach, gdy jasne już było, że szanse na przeżycie są niewielkie, wspierali go najbliżsi. W tym żona Agnieszka. To do niej wysłała na chwilę przed śmiercią smsa o treści „Silne kobiety nie chodzą po prośbie".

„Nie rozumiałam tych słów. To było trzy dni przed śmiercią. Złościłam się trochę, bo zostawiał mnie samą, z długami, z remontem domu. Dopiero później wszystko stało się jasne. Pierwsze dwa lata były bardzo trudne, ale zauważyłam, że wiele spraw się układa. Problemy niejako rozwiązują się same. Wtedy dotarło do mnie, że to Maciej pomaga mi z góry, dlatego nie muszę "chodzić po prośbie", tłumaczyła potem w Dobrym Tygodniu pani Agnieszka.

Maciej Kozłowski, grób
Fot. AKPA/Kurnikowski

Maciej Kozłowski – grób, cmentarz

Dziś aktora możemy odwiedzić w miejscu jego spoczynku – na warszawskim Cmentarzu Wojskowym na Powązkach.

Jego pomnik jest bardzo oryginalny, bo zawiera wykuty z metalu podpis gwiazdora. Wciąż nie brakuje na grobie kwiatów, zniczy a nawet liścików zostawionych przez kolegów ze szkoły teatralnej.

Czytaj teżKatarzyna Skrzynecka gorzko o zmianach w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo 

Więcej zdjęć możecie zobaczyć tutaj. 

Maciej Kozłowski, Powązki
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.