Maciej Dowbor, Viva! 2013
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO
O TYM SIĘ MÓWI

Maciej Dowbor odpowiada na krytykę internautów po występie w Sopocie

Komentarz prezentera mówi wszystko

Olga Figaszewska 29 czerwca 2021 11:19
Maciej Dowbor, Viva! 2013
Fot. MARCIN KEMPSKI/I LIKE PHOTO

Maciej Dowbor odpowiedział na krytyczne komentarze internautów. A wszystko zaczęło się od publikacji zdjęcia ze zwycięzcami tegorocznej Eurowizji. Zespół Maneskin był gościem specjalnym Polsat SuperHit Festiwal 2021 w Sopocie i na ich występ fani czekali z niecierpliwością. Niektórym nie spodobał się sposób w jaki gospodarze uroczystości - Maciej Dowbor i Karolina Gilon, przekazali muzykom nagrody. Sugerowali, że gospodarze nie potrafią posługiwać się językiem angielskim, a zespół poczuł się niekomfortowo w ważnej dla nich chwoli. Na te złośliwe komentarze, Maciej Dowbor postanowił odpowiedzieć od razu. Co powiedział? 

Maciej Dowbor odpowiada na krytykę internautów

Włoski zespół Maneskin rozgrzał sopocką publiczność do czerwoności. Na scenie dali z siebie wszystko, a o apelu lidera grupy rozpisywały się nie tylko polski, ale i zagraniczne media. Damiano David zaapelował o równość i wolność miłości. Wcześniej pocałował kolegę z zespołu.

Zobacz też : Widzowie rozczarowani po występie Maneskin w Sopocie. „Wyszło żenująco”

Wcześniej członkowie zespołu odebrali nagrody specjalne. Na scenie pojawiła się Karolina Gilon i Maciej Dowbor. Widzowie i internauci zwrócili uwagę, że gospodarze zwracają się do muzyków po polsku, przez co goście byli lekko zdezorientowani i zagubieni. Nie wiedzieli, za co otrzymują statuetkę publiczności, którą wręczył im Michał Szpak. W komentarzach zawrzało po tym, jak wspólne zdjęcie z zespołem Maneskin zamieścił na Instagramie Maciej Dowbor.

Kadr opatrzył humorystycznym opisem. „Jacyś młodzi turyści z Rzymu zaproponowali mi, żebym dołączył do ich trupy objazdowej. Twierdzą, że wygrali Eurowizję i San Remo i nazywają się MANESKIN. Podobno idealnie do nich pasuję wizerunkowo. Tylko jeszcze nie wiem, na czym miałbym grać? A może jednak na wokalu?! Początkowo chcieli zaangażować tę dziewczynę po lewej, ale ostatecznie woleli mnie. Brać tę fuchę?!”, pytał fanów prezenter.

Maneskin odbiera nagrodę, Maciej Dowbor, Karolina GilonManeskin odbiera nagrodę, Maciej Dowbor, Karolina Gilon
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

W komentarzach nie brakowało ciepłych słów, ale znalazły się również głosy rozczarowanych widzów.

„Nie wyszło w realu tak, jak na fotce. Maneskin idzie jak burza w Europie, super teksty, image, talent, Damiano wymiata, mówią perfect po angielsku, a prowadzący zawiedli”, „Matko jaki obciach 😮 XXI WIEK pare slow po angielsku nie zaboli ”, „Pięknie wreczyliscie im nagrodę. Nawet nie wiedzieli o co chodzi ,tak dyskretnie”, „Oni wyglądali na zmieszanych i zażenowanych tymi próbami rozmów na scenie 🤷🏻‍♀️ trochę lipa wyszła ”, „Niech pan lepiej usunie ten opis, bo jest żenujący. Mogliście im powiedzieć, za co dostali nagrodę. Jedna wielka porażka. Prowadzący do kosza ”, pisano.

Na jeden ze złośliwych komentarzy dotyczący nauki angielskiego Maciej Dowbor postanowił odpowiedzieć stanowczo. „Sylwuś, Ty się o mój angielski nie martw, dziecko!”, odniósł się do przytyku.

Maciej Dowbor dziękuje zespołowi Maneskin

Następnie na profilu dziennikarza pojawiło się ,,Oświadczenie w związku z „aferą na międzynarodowym szczeblu”. Razem z Michałem Koterskim nagrał zabawne nagranie, które dotyczyło właśnie nauki języka angielskiego. 

,,Oglądajcie koniecznie do końca‼️ Żeby nie było, ze jestem bezkrytyczny i nie liczę się z opinia widzów oraz poważnych opiniotwórczych mediów ‼️ Dlatego postanowiłem popracować nad swoim rozwojem zawodowym i skorzystałem z pomocy najlepszego nauczyciela w okolicy czyli @misiekkoterski . 👏👏😂
TYLKO DLA DOROSŁYCH.😜 Sorry, że nie ma napisów po polsku, ale żona mi powiedziała, że od dziś musimy już być światowi!!😂😂 Dlatego dorzucam tylko skrótowe tlumaczecznie - „dzięki, byliście świetni, nigdy Was nie zapomnimy, super pocałunek i zagrajcie dla nas… JESZCZE RAZ !!!” 😂🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️", dodał Maciej Dowbor. 

Prezenter zwrócił się do zespołu Maneskin w języku angielskim i podziękował im za ich udział w wydarzeniu.  

Czytaj także: Półnagi Michał Szpak zaszokował stylizacją w Sopocie! Internauci podzieleni

ZESPÓŁ MANESKIN SOPOT
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.