Damiano David, lider zespołu Maneskin jest gejem? Pocałunek podczas koncertu w Sopocie
Fot. Karol Makurat/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Damiano David z Maneskin całuje kolegę z zespołu i apeluje: „Miłość nigdy nie jest czymś złym!”

Zwycięzcy Eurowizji 2021 wystąpili na sopockiej scenie

Olga Figaszewska 26 czerwca 2021 22:44
Damiano David, lider zespołu Maneskin jest gejem? Pocałunek podczas koncertu w Sopocie
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Włoski zespół Maneskin rozgrzał sopocką publiczność do czerwoności. Wszyscy czekali na wytęp zwycięzców w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. I nie zawiedli się. Gwiazdy koncertu zawładnęły sceną. Pod koniec ostatniego występu Damiano David, lider grupy złożył na ustach gitarzysty Thomasa Raggi namiętny pocałunek.  Na końcu wystosował ważny apel.

Lider zespołu Maneskin - emocjonalny apel na sopockiej scenie

Maneskin pojawił się na sopockiej scenie w drugim dniu festiwalu. Nie zabrakło największych hitów zwycięzców Eurowizji, m.in.: Zitti e buoni czy Teatro d'ira: Vol. 1. Ostatnim utworem, który wykonali był I Wanna Be Your Slave. Na zakończenie lider zespołu pocałował kolegę z zespołu

Po chwili Damiano David wygłosił krótkie przemówienie, w którym zaznaczył, że każdy człowiek ma prawo czuć się wolnym i kochać kogo chce. Miłość daje szczęście. 

„Wierzymy, że doczekamy czasów, kiedy każdy będzie mógł to zrobić bez obaw. Wszyscy powinniśmy być całkowicie wolni i być tymi, kim chcemy być! Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym!”, wygłosił.

Zobacz też: Jak lider Måneskin, David Damiano, wygląda bez swojego scenicznego makijażu?

Po występie na Instagramie grupy pojawiło się krótkie nagranie i podpis: „Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+ 🏳️‍🌈Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość robienia tego bez obaw”. 

Polsat SuperHit Festiwal 2021, zespół MANESKIN Damiano David
Fot. Piotr Matusewicz/East News

To nie pierwszy raz kiedy Damiano David wspiera społeczność LGBTQ+. Podczas występu na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 także pocałował kolegę z zespołu. Wówczas wywołało to szereg pytań dotyczących seksualności lidera Maneskin. Czy Damiano David jest gejem? Od kilku lat jest związany z modelką i influencerką Giorgią Soleri. Zakochani niedawno się zaręczyli.  

Polsat SuperHit Festiwal 2021, zespół MANESKIN Damiano David
Fot. Piotr Matusewicz/East News

TAGI #Sopot #Maneskin

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.