Damiano David, lider zespołu Maneskin jest gejem? Pocałunek podczas koncertu w Sopocie
Fot. Karol Makurat/REPORTER
O TYM JEST GŁOŚNO

Damiano David z Maneskin całuje kolegę z zespołu i apeluje: „Miłość nigdy nie jest czymś złym!”

Zwycięzcy Eurowizji 2021 wystąpili na sopockiej scenie

Olga Figaszewska 26 czerwca 2021 22:44
Damiano David, lider zespołu Maneskin jest gejem? Pocałunek podczas koncertu w Sopocie
Fot. Karol Makurat/REPORTER

Włoski zespół Maneskin rozgrzał sopocką publiczność do czerwoności. Wszyscy czekali na wytęp zwycięzców w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021. I nie zawiedli się. Gwiazdy koncertu zawładnęły sceną. Pod koniec ostatniego występu Damiano David, lider grupy złożył na ustach gitarzysty Thomasa Raggi namiętny pocałunek.  Na końcu wystosował ważny apel.

Lider zespołu Maneskin - emocjonalny apel na sopockiej scenie

Maneskin pojawił się na sopockiej scenie w drugim dniu festiwalu. Nie zabrakło największych hitów zwycięzców Eurowizji, m.in.: Zitti e buoni czy Teatro d'ira: Vol. 1. Ostatnim utworem, który wykonali był I Wanna Be Your Slave. Na zakończenie lider zespołu pocałował kolegę z zespołu

Po chwili Damiano David wygłosił krótkie przemówienie, w którym zaznaczył, że każdy człowiek ma prawo czuć się wolnym i kochać kogo chce. Miłość daje szczęście. 

„Wierzymy, że doczekamy czasów, kiedy każdy będzie mógł to zrobić bez obaw. Wszyscy powinniśmy być całkowicie wolni i być tymi, kim chcemy być! Dziękujemy, Polsko. Miłość nigdy nie jest czymś złym!”, wygłosił.

Zobacz też: Jak lider Måneskin, David Damiano, wygląda bez swojego scenicznego makijażu?

Po występie na Instagramie grupy pojawiło się krótkie nagranie i podpis: „Równe prawa dla społeczności LGBTQIA+ 🏳️‍🌈Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość robienia tego bez obaw”. 

Polsat SuperHit Festiwal 2021, zespół MANESKIN Damiano David
Fot. Piotr Matusewicz/East News

To nie pierwszy raz kiedy Damiano David wspiera społeczność LGBTQ+. Podczas występu na Konkursie Piosenki Eurowizji 2021 także pocałował kolegę z zespołu. Wówczas wywołało to szereg pytań dotyczących seksualności lidera Maneskin. Czy Damiano David jest gejem? Od kilku lat jest związany z modelką i influencerką Giorgią Soleri. Zakochani niedawno się zaręczyli.  

Polsat SuperHit Festiwal 2021, zespół MANESKIN Damiano David
Fot. Piotr Matusewicz/East News

TAGI #Sopot #Maneskin

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.