Łukasz Berezak, Viva! lipiec 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Najsłynniejszy wolontariusz WOŚP potrzebuje pomocy!

Ruszyła zbiórka pieniędzy dla Łukasza Berezaka!

Olga Figaszewska 28 marca 2019 09:45
Łukasz Berezak, Viva! lipiec 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Łukasz Berezak od lat kwestuje dla Wielkiej Orskiestry Świątecznej Pomocy. Zaczął jako 10-latek. Sam od urodzenia zmaga się z nieuleczalną chorobą Leśniowskiego-Crohna, a oprócz tego mierzy się z innymi dolegliwościami pobocznymi. Teraz to on potrzebuje pomocy!

Łukasz Berezak potrzebuje pomocy!

Łukasz Berezak jest silny i ciągle wierzy, że wyzdrowieje. Są też ludzie, którzy modlą się o zdrowie dla niego. 16-latek zmaga się z nieuleczalnymi chorobami Leśniowskiego-Crohna, zespołem Cushinga. Potem doszła choroba nerek i kamienie, kłopoty z sercem, ciśnieniem, kruchość kości. Towarzyszą im silne ataki bólu. Ale Łukasz stara się czerpać radość z życia.

„Marzenia? Najbardziej chciałbym móc chodzić do szkoły z plecakiem i grać z kumplami w piłkę. Dla innych to codzienność, dla mnie abstrakcja. Ale najcudowniejszą chwilą w moim życiu był dzień, kiedy Jurek Owsiak i jego Orkiestra koncertowali przed moim domem w Szczecinie”, mówił w wywiadzie VIVY! Krystynie Pytlakowskiej. Jest najwierniejszym wolontariuszem WOŚP. Kiedy kwestuje na ulicach Szczecina wiele osób go rozpoznaje i podchodzi. Ma wielkie serce! Dziś sam potrzebuje pomocy.

„Najgorsze są noce, ból brzucha bywa nie do zniesienia. Choć jak zwykle Łukasz stara się być dzielny”, mówiła mama Łukasza w rozmowie z TVN 24. Okazuje się, że koszty leczenia, które łagodzą jego cierpienie wciąż rosną. Rodzina nie posiada środków, które mogłyby pokryć rehabilitację i badania.

,,Roczne leczenie Łukasza razem z rehabilitacją to ogromna kwota, sięgająca często 72 tysięcy złotych. Nie stać nas na to wszystko. Potrzebujemy pomocy”, dodała pani Iza Berezak.

Zbiórka pieniędzy dla Łukasza Berezaka

Nadzieją jest przesiewowe badanie genetyczne, które pomoże ustalić przyczynę choroby Łukasza. Dzięki temu będzie mógł zawalczyć o swoje zdrowie. Natomiast sfinansowanie badań było poza zasięgiem jego najbliższych.

I tutaj internauci jak zwykle nie zawiedli. Kilka dni temu w sieci pojawiła się specjalna zbiórka pieniędzy. Celem było zebranie 120 zł, a tymczasem kwota przerosła już 200 tysięcy złotych! Link do zbiórki znajdziesz TUTAJ  

Łukasz Berezak, Viva! lipiec 2017
Fot. Szymon Szcześniak/LAF AM

Łukasz Berezak, Jurek Owsiak
Fot. EAST NEWS

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?