Poznajcie niezwykłą historię chorwackiego piłkarza...

Rafał Kowalski 4 grudnia 2018 12:46

Takiego werdyktu nie spodziewał się chyba nikt! Wczoraj w trakcie gali w paryskim Grand Palais podano nazwisko najlepszego piłkarza świata. Złota Piłka trafiła w ręce kapitana chorwackiej drużyny – Luki Modrića. To o tyle niezwykłe wydarzenie, że dotąd od 10 lat tytuł ten na zmianę otrzymywali Leo Messi i Christiano Ronaldo. Ten rok należy do 33-letniego Modrića. Jego klub Real Madryt zwyciężył w Lidze Mistrzów, a reprezentacja Chorwacji zdobyła srebrny medal podczas Mundialu w Rosji.

Kim jest Luka Modrić?

Urodzony w 1985 roku piłkarz wychował się w jednej z chorwackich wiosek położonej na południowych stokach pasma Welebit. Luka od dziecka pomagał swoim rodzicom w prowadzeniu gospodarstwa. W sieci do dziś krąży fragment reportażu, na którym nieznany wtedy nikomu pięciolatek opiekuje się w górach kozami.

Kiedy Modrić miał sześć lat, na Bałkanach zaczęła się wojna i chłopiec wraz z bliskimi musiał wyprowadzić się z rodzinnego domu. By nie myśleć o niebezpieczeństwie, Luka zaczął uciekać w piłkę nożną. Najpierw grał na ulicy przed hotelem wojskowym w Zadarze, gdzie pomieszkiwał, a potem tata zapisał go na profesjonalne treningi. Te opłaciły się, bo Luka już jako siedmiolatek trafił do NK Zadar, a dziesięć lat później grał w Dinama Zagreb. Od 2012 roku do dziś Modrić jest pomocnikiem w Realu Madryt.

Prywatnie piłkarz jest szczęśliwym mężem i ojcem. Modrić poznał swoją ukochaną w 2007 roku. Vanja Bosnic była ekonomistką i pracowała w agencji sportowej, która pomagała dobrze rokującemu piłkarzowi w jednym z transferów. Para szybko znalazła wspólny język i już w 2010 roku wzięła ślub. Dziś Bosnic jest agentką gwiazdora. Zakochani mają trójkę małych dzieci - Ivano, Emę i Sofię.

Zobaczcie, jak wygląda rodzina najszczęśliwszego piłkarza na Ziemi. W sieci nie brakuje jego zdjęć, na których chwali się bliskimi. Część z nich prezentujemy poniżej.  

1/7
Luka Modrić
Copyright @Instagram
1/7

Luka Modrić od wczoraj może cieszyć się tytułem najlepszego piłkarza świata!

2/7
Luka Modrić
Copyright @Instagram
2/7

Z kolei w maju Real Madryt, w którym gra Luka, zdobył puchar Ligi Mistrzów. Niedługo później, bo w lipcu Chorwat otrzymał indywidualne wyróżnienie - Złotą Piłkę od FIFA dla najlepszego piłkarza mistrzostw świata w Rosji

3/7
Luka Modrić z rodziną
Copyright @Instagram
3/7

33-latek powtarza jednak często, że to rodzina jest dla niego najważniejsza

4/7
Luka Modrić z żoną
Copyright @Instagram
4/7

Żona jest jego przyjaciółką i agentem

5/7
Luka Modrić z rodziną
Copyright @Instagram
5/7

Tak uroczych zdjęć znajdziecie na Instagramie piłkarza całe mnóstwo

6/7
Luka Modrić
Copyright @Instagram
6/7

Na początku września Modrić skończył 33 lata

7/7
Luka Modrić
Copyright @Instagram
7/7

Teraz Luka jest nie tylko największą gwiazdą chorwackiej drużyny, ale i niekwestionowanym królem światowego futbolu! Gratulujemy!

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.