O TYM SIĘ MÓWI

Robert Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium?

Zapadła ostateczna decyzja?!

Olga Figaszewska 10 sierpnia 2018 09:55
Robert Lewandowski
Fot. Instagram @_rl9, @martawojtal

Robert Lewandowski doczekał się decyzji w sprawie transferu! O odejściu piłkarza z Bayernu Monachium mówi się od kilku miesięcy, a media spekulowały, że angażem napastnika były zainteresowane między innymi: Manchester UnitedParis Saint Germain czy Chelsea Londyn. Nowy agent Roberta Lewandowskiego zaznaczał, że jego podopieczny potrzebuje nowych wyzwań. Sportowiec marzył o zasileniu szeregów Realu Madryt (mógłby zająć miejsce Crisiano Ronaldo). Ale te plany przekreślił nieudany występ Polaków na Mundialu. Co dalej z przyszłością Roberta Lewandowskiego? Już wszystko wiadomo. 

Lewandowski zostaje w Bayernie Monachium?

„Robert czuje, że potrzebuje zmiany i nowych wyzwań w karierze. Władze Bayernu o tym wiedzą. Nie chodzi nawet o konkretny klub, bo Robert to taki piłkarz, którego chcieliby wszyscy”, powiedział kilka miesięcy temu agent Roberta Lewandowskiego. Władze klubu nie były zbyt entuzjastycznie nastawione na transfer swojego napastnika. Kontrakt Lewandowskiego obowiązuje do końca sezonu 2021 roku. Od 2014 roku Lewandowski w barwach Bayernu rozegrał 195 meczów i strzelił 151 goli. Dlatego jeśli zdecydowałby się przejść do innego klubu, władze Bayernu muszą wydać na to pozwolenie. Można było przewidzieć, że na chwilę obecną zarząd mu takiej zgody nie udzieli. I tak też się stało.

„To prawda, że ja i Robert mieliśmy w zeszłym tygodniu rozmowę. Robert wie, co o nim myślę, co o nim sądzę. Cały klub zna jakość, którą posiada. Jest jednym z trzech najlepszych zawodników na świecie występujących na tej pozycji. Dlatego z pewnością go nie oddamy. To stanowisko, które mu przekazałem. Robert to zaakceptował. Bardzo mnie to ucieszyło”, zdradził w rozmowie z  Sport Bild trener Bayernu Monachium. 

Robert Lewandowski ma już za sobą pierwsze treningi przed nowym sezonem, który rozpoczyna się już w najbliższą niedzielę. 

Uważacie, że mimo wszystko będzie walczył o transfer do innego klubu?  

Robert Lewandowski horoskop
Fot. Reporter

Robert Lewandowski horoskop
Fot. Getty Images

Robert Lewandowski, najseksowniejsi piłkarze Mundialu 2018
Fot. East News

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!