Oscary 2019, Oscary statuetka
Fot. AFP/EAST NEWS
OSCARY 2020

Jakie filmy mają szansę na Oscara 2020? Oto przewidywania krytyków i internautów!

Laureatów poznamy już za kilkanaście godzin!

Gabriela Czernecka 9 lutego 2020 12:25
Oscary 2019, Oscary statuetka
Fot. AFP/EAST NEWS

Już dziś dowiemy się, kto otrzyma Oscara! Akademia Filmowa po raz 92. ogłosi jedne z najbardziej prestiżowych nagród w Hollywood. Nagradzane i nominowane są przede wszystkim filmy, które w poprzedzającym roku kalendarzowym były wyświetlane w amerykańskich kinach, a nominacje na kandydatów do zdobycia Oscara 2020 ogłoszono 13 stycznia. Za najważniejsze kategorie uważa się najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepszy aktor i aktor drugoplanowy oraz najlepsza aktorka i aktorka drugoplanowa. Okazuje się, że patrząc na poprzednie lata można mniej więcej przewidzieć, kto ma szansę na statuetkę w tym roku. Kto ma szansę na Oscara 2020? 

Oscary 2020 - Boże Ciało Jana Komasy

W tym roku polskim kandydatem do Oscara 2020 dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego jest obraz Jana Komasy Boże Ciało, który do polskich kin trafił 11 października. Produkcja otrzymała m.in. 10 nagród na Festiwalu Filmowym w Gdyni i aż 15 nominacji do Orłów 2020. Boże Ciało Jana Komasy w tym roku w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny powalczy z takimi filmami jak Nędznicy, Kraina miodu, Parasite oraz Ból i blask. Czy ma szansę na Oscara? Przekonamy się za kilka godzin!

Jakie filmy mają szansę na Oscara 2020? 

W ostatnich latach zwrócono uwagę, że w kategorii najlepszy film często nominowane są filmy oparte na faktach, biograficzne bądź historyczne. Nic dziwnego, że nominacje do Oscarów 2020 otrzymały takie filmy jak: 1917IrlandczykJojo RabbitJokerMałe kobietkiHistoria małżeńskaPewnego razu w… Hollywood oraz Parasite. Mówi się, że to 1917 ma największe szanse na statuetkę.

Jeśli chodzi o kategorię najlepszy reżyser, o Oscara 2020 powalczą Sam Mendes (film 1917), Martin Scorsese (Irlandczyk), Quentin Tarantino (Pewnego razu... w Hollywood), Joon-ho Bong za (Parasite), oraz Todd Phillips (Joker). Krytycy prawie jednogłośnie stawiają na Sama Mendesa.

Oscary 2020: przewidywania - kto wygra?

Nominacje do Oscara 2020 dla najlepszej aktorki otrzymały: Scarlett Johansson (Historia małżeńska), Cynthia Erivo (Harriet), Saorise Ronan (Małe Kobietki), Charlize Theron (Gorący temat) oraz Renee Zellweger (Judy). Typuje się, że największe szanse na Oscara mają Saorise Ronan, Renée Zellweger i Scarlett Johansson.

O Oscara 2020 dla najlepszego aktora powalczą: Antonio Banderas (Ból i blask), Leonardo DiCaprio (Pewnego razu w… Hollywood), Adam Driver (Historia małżeńska), Joaquin Phoenix (Joker), Robert De Niro (Irlandczyk). Prawdopodobnie zwycięży Joaquin Phoenix

Nominacje do Oscara 2020 dla najlepszej aktorki drugoplanowej otrzymały: Laura Dern (Historia małżeńska), Margot Robbie (Gorący temat), Florence Pugh (Małe kobietki), Kathy Bates (Richard Jewell), Scarlett Johansson (Jojo Rabbit). W tym przypadku krytycy mają trudne zadanie, ale najwięcej szans na statuetkę ma Laura Dern.

Na Oscara 2020 dla najlepszego aktora drugoplanowego szansę mają: Tom Hanks (Cóż za piękny dzień), Anthony Hopkins (Dwóch papieży), Al Pacino (Irlandczyk), Joe Pesci (Irlandczyk), Brad Pitt (Pewnego razu... w Hollywood). W kuluarach mówi się, że to Brad Pitt zostanie najlepszym aktorem drugoplanowym.

Lista wygranych Oscary 2020

Akademia Filmowa opublikowała ostatnio... prognozowaną listę zwycięzców 92. ceremonii Oscarów! Tweet pojawił się tylko na krótką chwilę, ale zdążył wywołać w sieci prawdziwą burzę. Zawierał m.in. informację, że Oscara 2020 w kategorii najlepszy reżyser miałby otrzymać Sam Mendes, a Oscar za scenariusz zaadaptowany miałby trafić do twórców filmu Jojo Rabbit. Według tych przewidywań, statuetki za najlepszy film międzynarodowy i najlepszy scenariusz oryginalny trafią do twórców filmu Parasite.

Akademia niemal natychmiast oświadczenie, że post nie był ich autorstwa, a wszystkiemu winne są problemy techniczne Twittera, ale internauci zdążyli zrobić screeny. Czy faktycznie Boże Ciało nie dostanie Oscara? Czekamy na wyniki i trzymamy kciuki za film Jana Komasy.

Oscary 2020 online relacja

Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy przewidywania internautów się sprawdzą? Dowiemy się już dzisiaj w nocy! Po najświeższe i najciekawsze informacje o Oscarach 2020 zapraszamy tutaj>>

Specjalnie dla Was poprowadzimy relację na żywo z Oscarów 2020!

Bądźcie z nami na viva.pl! 

Reżyser Jan Komasa: Boże Ciało
Fot. Mat. prasowe

plakat filmu Parasite
Fot. Gutek Film/materiały prasowe

plakat filmu Joker
Fot. Warner Bros./materialy prasowe

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.