księżna Meghan oszustwo
Fot. Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images
króLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Meghan tłumaczy się w sądzie. Były pracownik ujawnił jej kłamstwo 

Książęca para Sussex znów została przyłapana na kłamstwie...

Gabriela Czernecka 12 listopada 2021 12:11
księżna Meghan oszustwo
Fot. Andrew Milligan - WPA Pool/Getty Images

Księżna Meghan przyłapana na kłamstwie. Były pracownik księżnej ujawnił w sądzie prawdę na temat współpracy Meghan i Harry’ego z autorami biografii Finding Freedom, czyli Chcemy być wolni. Para twierdziła, że nie kontaktowała się z autorami książki i nie miała żadnego wpływu na to, jakie treści zostały w niej przedstawione. Teraz okazuje się, że Meghan i Harry doskonale zdawali sobie sprawę z tego, co znajdzie się w publikacji…

Afera z Meghan. Sprawa listu do ojca 

Książę Harry i księżna Meghan mają właśnie okazję na własnej skórze zobaczyć, jak wygląda ukrywanie prawdy. Książęca para Sussex, która tak bardzo negowała zachowanie mediów, które rozpisują się o ich życiu, sama podrzucała prasie informacje na swój temat. Małżeństwo, które dotychczas stroniło od udzielania wywiadów i komentowania swojego życia prywatnego, w ostatnich miesiącach nie znika z pierwszych stron gazet. Dziś niektóre piszą wprost „karma wraca”, bowiem ujawniono prawdę na temat współpracy pary z autorami biografii Finding Freedom, czyli Chcemy być wolni

Zobacz: Ojciec księżnej Meghan udzielił mocnegowywiadu. Tak odgrywa się na córce

księżna Meghan, książę Harry
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Zarówno książę Harry, jak i księzna Meghan twierdzili, że nie kontaktowali się z Omidem Scobie i Carolyn Durand w sprawie książki Meghan i Harry. Chcemy być wolni i kompletnie nie mieli wpływu na to, co znajdzie się w publikacji. Dziś były współpracownik Meghan ujawnia, jak było naprawdę. Przypomnijmy, że Jason Knauf pełnił funkcję sekretarza prasowego Sussexów, a obecnie pracuje dla książęcej pary Cambridge w ich fundacji. To właśnie on przed emisją wywiadu Meghan i Harry’ego z Oprah ujawnił, że księżna mobbingowała swoich pracowników. I to właśnie on opowiedział teraz w sądzie jako świadek w sprawie apelacji The Mail on Sunday.

Knauf zdradził, jak w rzeczywistości wyglądała sprawa z książką i listem Meghan do ojca. Chodzi o ujawnienie przez gazetę listu ojca Meghan. Jego fragmenty opublikowano w 2018 roku po tym, jak w magazynie People anonimowli przyjaciele Meghan bardzo negatywnie wypowiedzieli o się o Thomasie Markle, a list miał potwierdzić nieodpowiednie zachowanie ojca Meghan.

Jason Knauf ujawnił, że księżna już wtedy spodziewała się, że list może trafić w ręce prasy, więc w odpowiedni sposób tak dobierała w nim słowa, by wywarły one jak największe wrażenie na odbiorcach: „Oczywiście wszystko, co zredagowałam zrobiłam z myślą o tym, że list może wyciec, więc uważnie dobierałam słowa, ale prosze daj znać, czy coś wydaje ci się problematyczne”, pisze w korespondencji do pracownika. „Zaczęłam list od „tatusiu” ponieważ zawsze się tak do niego zwracałam (choć on nie jest zbyt rodzicelski” i w przypadku ujawnienia listu będzie to chwytało za serce”, czytamy w kolejnym fragmencie.

Meghan i Harry współpracowali z autorami książki „Chcemy być wolni”

Księżna Meghan tłumaczy się teraz w sądzie, że tak doradził jej królewski dwór, a ona chciała ich w ten sposób zadowolić i uciszyć tym samym aferę z ojcem. Jason Kanuf opowiedział jednak także o współpracy Meghan i Harry’ego z autorami książki Chcemy być wolni. Tutaj również para zarzekała się, że nie kontaktowała się z twórcami, ale w rzeczywistości było kompletnie inaczej.

Zobacz: Brat Meghan Markle wystosował oficjalneprzeprosiny. Czy księżna zareaguje?

Współpracownik pary ujawnił w oświadczeniu dla Sądu Apelacyjnego, że książka była wieokrotnie omawiana z księżną zarówno osobiście, jak i za pośrednictwem drogi e-mailowej, co udowodnił przedstawiając treść wiadomości, jakie otrzymał od księżnej. Dotyczyły one w szczególności sprostowania informacji o rodzeństwie księżnej, tego, jak wyglądały jej zaręczyny z księciem czy całej historii o tiarze. Jason Knauf ujawnił także, że książę również współpracował przy tworzeniu książki, ale zależało mu przede wszystkim na tym, by udział jego i jego żony pozostał tajemnicą.

Meghan nie pozostało więc nic innego jak wydać oświadczenie. Księżna przeprosiła sąd, że „zapomniała o tym, że dała współpracownikowi zgodę na przekazywanie informacji autorom biografii”. Księżna Sussex tłumaczy, że nie miała absolutnie  zamiaru wprowadzać w błąd zarówno sądu, jak i pozwanego. Zdaniem Brytyjczyków przeprosiny to zdecydowanie za mało, a utajnianie współpracy z dziennikarzami nazywają wprost hipokryzją. Przed laty księżna Diana również próbowała ukryć swoją współpracę z dziennikarzem Andrew Mortonem nad książką Diana. Moja historia. Doskonale wiemy, że ukrywanie udziału przy tworzeniu publikacji przysporzyło jej więcej szkody niż pożytku. Czyżby Meghan i Harry sądzili, że ich losy potoczą się inaczej?  

Harry i MEghan książka
Fot. Phil Noble - Pool/Getty Images

Meghan i Harry
Fot. Samir Hussein/WireImage)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Nie pokochali się od razu, kilka lat temu pokonali kryzys. Hania Żudziewicz i Jacek Jeschke o drodze o ślubu

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA SOKOŁOWSKA zdobyła sympatię widzów jako Zuza w „Przyjaciółkach”. Wytańczyła Kryształową Kulę. Teraz przyszedł czas na realizowanie swoich projektów i marzeń. URSZULA DUDZIAK I GRZECH PIOTROWSKI: dwie silne osobowości, dwa pokolenia. Diwa jazzu i wirtuoz saksofonu połączyli siły w niesamowitym projekcie „WE” dla pokoju na świecie. KRZYSZTOF MIRUĆ: architekt z wykształcenia, osobowość telewizyjna, z zamiłowania projektant wnętrz o swojej drodze do sukcesu.