Księżna Diana
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Diana grała na fortepianie! Zaskakujące nagranie wyciekło do sieci

Cała sala była pod wrażeniem jej występu!

Gabriela Czernecka 12 stycznia 2021 09:58
Księżna Diana
Fot. Getty Images

W sieci pojawiło się nagranie księżnej Diany, która gra na fortepianie! Nieśmiała księżna Walii zasiadła przed instrumentem podczas królewskiej trasy po Australii, a jej krótki muzyczny koncert został uwieczniony przez media. To nagranie już stało się hitem sieci! 

Księżna Diana grała na fortepianie 

Księżna Diana i książę Karol w 1988 roku wzięli udział w królewskiej podróży po Australii. Jednym z punktów trasy była wizyta w szkole Down Under. Podczas wizyty książę Karol spotkał starego przyjaciela, który wiedział, że ten nauczył się kiedyś grać na wiolonczeli. W obliczu licznych próśb, książę Karol nie miał wyjścia i na chwilę przysiadł do instrumentu.

Chwilę po tym, jak skończył, o to samo poproszono księżną Dianę. Początkowo nieśmiała księżna rozglądała się po sali, aż w końcu odważnym krokiem podeszła do fortepianu  i… zagrała fragment utworu rosyjskiego pianisty, Siergieja Rachmaninowa. Zgromadzeni w sali goście i dziennikarze byli zszokowani jej talentem. 

Niewielu wiedziało wówczas, że księżna Walii była dobrą pianistką, a swoją pasję rozwijała jeszcze w latach szkolnych. Niezapowiedziany występ przed taką publicznością mocno ją zaskoczył i jak mówi dziennikarz w materiale: „Prawie wybiegła z sali wyraźnie zawstydzona swoim muzycznym debiutem”.  

Zanim jednak wybiegła z sali, nauczyciel zaskoczony jej talentem, zdobył się na odważny gest i... pocałował księżną w policzek. Nagranie możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, Diana była kobietą wielu talentów!  

Księżna Diana grała na pianinie
Fot. Getty Images

Księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!