Księżna Diana
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Diana grała na fortepianie! Zaskakujące nagranie wyciekło do sieci

Cała sala była pod wrażeniem jej występu!

Gabriela Czernecka 12 stycznia 2021 09:58
Księżna Diana
Fot. Getty Images

W sieci pojawiło się nagranie księżnej Diany, która gra na fortepianie! Nieśmiała księżna Walii zasiadła przed instrumentem podczas królewskiej trasy po Australii, a jej krótki muzyczny koncert został uwieczniony przez media. To nagranie już stało się hitem sieci! 

Księżna Diana grała na fortepianie 

Księżna Diana i książę Karol w 1988 roku wzięli udział w królewskiej podróży po Australii. Jednym z punktów trasy była wizyta w szkole Down Under. Podczas wizyty książę Karol spotkał starego przyjaciela, który wiedział, że ten nauczył się kiedyś grać na wiolonczeli. W obliczu licznych próśb, książę Karol nie miał wyjścia i na chwilę przysiadł do instrumentu.

Chwilę po tym, jak skończył, o to samo poproszono księżną Dianę. Początkowo nieśmiała księżna rozglądała się po sali, aż w końcu odważnym krokiem podeszła do fortepianu  i… zagrała fragment utworu rosyjskiego pianisty, Siergieja Rachmaninowa. Zgromadzeni w sali goście i dziennikarze byli zszokowani jej talentem. 

Niewielu wiedziało wówczas, że księżna Walii była dobrą pianistką, a swoją pasję rozwijała jeszcze w latach szkolnych. Niezapowiedziany występ przed taką publicznością mocno ją zaskoczył i jak mówi dziennikarz w materiale: „Prawie wybiegła z sali wyraźnie zawstydzona swoim muzycznym debiutem”.  

Zanim jednak wybiegła z sali, nauczyciel zaskoczony jej talentem, zdobył się na odważny gest i... pocałował księżną w policzek. Nagranie możecie zobaczyć poniżej. Jak widać, Diana była kobietą wielu talentów!  

Księżna Diana grała na pianinie
Fot. Getty Images

Księżna Diana
Fot. Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.